Aktualności

Podziękowania
24 marca 2020

Podziękowania za pomoc i wsparcie

W imieniu własnym oraz personelu Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie pragnę serdecznie podziękować za wsparcie i okazaną pomoc w tym niezwykle trudnym dla nas czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Więcej informacji
20 marca 2020

Podziękowanie

Konferencja Episkopatu Polski, z Przewodniczącym Zespołu ds. Służby Zdrowia bp Romualdem Kamińskim, przekazała podziękowania dla pracowników placówek medycznych, w związku z panującą obecnie, niezwykle trudną sytuacją. Dziękując za oddaną, profesjonalną służbę, codzienną odwagę trwania na stanowiskach, stając na pierwszej linii, najbliżej dotkniętych koronawirusem chorych i zagrożonych zarażeniem pacjentów, zapewniając o duchowym wsparciu i solidarności. W imieniu całego personelu medycznego naszego Szpitala, serdecznie dziękujemy za słowa otuchy i zrozumienia dla codziennej pracy, za modlitwę o łaskę zdrowia, dar mądrości i siłę wytrwania podczas walki z zagrożeniem wywołanym światową pandemią koronawirusa.

Więcej informacji
16 marca 2020

Komunikat dla kontrahentów w sprawie czasowego zawieszenia udzielania świadczeń planowych

Uprzejmie informuję, że mając na uwadze konieczność spełnienia nałożonego decyzją nr 1/BZK/2020 Wojewody Zachodniopomorskiego na Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowość, w związku z kierowaniem pacjentów z podejrzeniem zachorowania lub zakażenia koronawirusem COVID-19, od dnia 17 marca 2020 r. Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie czasowo zawiesza udzielanie świadczeń w ramach zawartych umów.

Więcej informacji
16 marca 2020

Komunikat w sprawie czasowego zawieszenia udzielania świadczeń planowych

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną zagrożeniem COVID-19 od dnia jutrzejszego tj. 17 marca 2020 r. Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie czasowo zawiesza udzielanie świadczeń planowych.

Więcej informacji
16 marca 2020

Komunikat w sprawie ograniczeń w wykonywaniu badań radiologicznych

Uprzejmie informuję, że w związku z pandemią zakażenia wirusem SARS CoV2 wywołującym chorobę COVID 19 od dnia 13 marca 2020 r. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, wstrzymuje się wykonywanie planowych badań USG, RTG, TK i MR u pacjentów ambulatoryjnych.

Więcej informacji
13 marca 2020

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

Zapraszamy do korzystania ze strony Ministerstwa Zdrowia, która jest dedykowana kampanii edukacyjnej dotyczącej koronawirusa, pod adresem: www.gov.pl/koronawirus. Więcej informacji uzyskacie Państwo także w dołączonych plakatach.

Więcej informacji
10 marca 2020

Ogłoszenie o sprzedaży

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie posiada na sprzedaż przystawkę do biopsji stereotaktycznej Lorad StereoLoc II. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Działem Technicznym pod numerem telefonu (94) 34 88 179. Aparat można oglądać w dni robocze od godziny 8 do 14 w siedzibie Szpitala.

Więcej informacji
Konferencja prasowa zdjęcia
09 marca 2020

Konferencja prasowa dotycząca przekazania przez Urząd Marszałkowski funduszy na modernizację infrastruktury i specjalistyczny sprzęt dla Szpitala

W dniu 5 marca 2020 roku w Szpitalu, odbyła się konferencja prasowa, na której miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Szpitalem a Urzędem Marszałkowskim, na dofinansowanie modernizacji infrastruktury Szpitala oraz zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Szpital Wojewódzki w Koszalinie zaplanował dwie inwestycje. Otrzyma na nie w sumie 1 mln zł. Wsparcie Marszałka Województwa umożliwi wyposażenie modernizowanego wcześniej i z roku na rok obleganego przez pacjentów Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej. Koszty tych działań to 600 tys. zł, z czego marszałkowskie dofinansowanie wyniesie 550 tys. zł. Pozostałe środki przeznaczone zostaną na remont pomieszczeń Pracowni Mammograficznej i zakup drukarki do cyfrowych zdjęć mammograficznych.

Więcej informacji
05 marca 2020

Kampania edukacyjna dotycząca koronawirusa

Zapraszamy do korzystania ze strony Ministerstwa Zdrowia, która jest dedykowana kampanii edukacyjnej dotyczącej koronawirusa, pod adresem: www.gov.pl/koronawirus

Więcej informacji
04 marca 2020

Komunikat dla odwiedzających pacjentów

Informuję, że od dnia 05.03.2020 r. w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin (art. 5 ustawy z dnia 06 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta). Zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania.

Więcej informacji