Darmowe badania mammograficzne dla pań w wieku 50 – 69 lat. Zadbaj o swoje zdrowie !

Aktualności 20 kwietnia 2022

Szpital Wojewódzki i Przychodnia Onkologiczna w Koszalinie zachęcają panie z całego regionu do bezpłatnych badań mammograficznych. Na badania bez skierowania mogą zgłaszać się pacjentki w wieku 50 – 69 lat.

Do Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej 2 w Koszalinie mogą zgłaszać się panie w każdym wieku. Natomiast panie w wieku 50 – 69 lat nie potrzebują skierowania na badanie mammograficzne, wystarczy, że zadzwonią i umówią się na konkretny dzień i godzinę.
 
Badanie jest wykonywane przy pomocy nowoczesnego mammografu cyfrowego, nie jest bolesne i trwa kilka minut.
 
Telefony do rejestracji: 94 346 00 18 oraz 94 346 00 33, w godzinach 8 – 14, od poniedziałku do piątku. Na badania wystarczy zabrać dowód osobisty i wcześniejsze zdjęcia mammograficzne.
 
Badania są prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. Należy pamiętać o dezynfekcji dłoni (urządzenie do dezynfekcji jest dostępne zaraz przy wejściu do budynku), a także o maseczkach i zasłanianiu nosa i ust.
 
Zapraszamy panie, z Koszalina, ale też z okolicznych miejscowości, z całego regionu. Pamiętajmy, że badanie mammograficzne warto wykonywać raz na dwa lata.
 
Wykrycie nowotworu na wczesnym etapie zachorowania zdecydowanie zwiększa szansę wyleczenia; to daje większe szanse na przeżycie!
 
Przypomnijmy, w ubiegłym roku Szpital Wojewódzki w Koszalinie, dzięki wsparciu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, zakupił przystawkę do wykonywania biopsji stereotaktycznej. To pozwala na prowadzenie pogłębionej diagnostyki w kierunku nowotworu piersi. Przystawka stanowi doposażenie zakupionego wcześniej nowoczesnego mammografu cyfrowego; jej zakup był możliwy w ramach pomocy finansowej w wysokości 222.750 złotych udzielonej przez Województwo Zachodniopomorskie na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.