Aktualności

Koszalińska kampania rycerska zdjęcia
07 grudnia 2018

Koszalińska Kompania Rycerska w Oddziale Dziecięcym

W Oddziale Dziecięcym naszego szpitala Mikołajki świętowane są nieco dłużej, niż tylko w dniu 6 grudnia. Tuż nazajutrz, w dniu 7 grudnia odwiedzili Oddział Dziecięcy członkowie Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, aby obdarować dzieci prezentami i pasować na rycerzy dzielnie walczących z chorobą.

Więcej informacji
Mikołaj i Elf zdjęcia
07 grudnia 2018

Mikołaj i Elf w oddziałach dziecięcych

Wieloletnią tradycją naszego Szpitala są odwiedziny Mikołaja, w dniu 6 grudnia. Również i w tym roku odwiedził oddziały dziecięce w towarzystwie uroczego Elfa. Wspólnie rozdawali naszym najmłodszym pacjentom prezenty i na każdej twarzy wywoływali spontaniczny uśmiech. Podczas przemieszczania się Mikołaja pomiędzy oddziałami, każda napotkana osoba, nawet dorosła, otrzymywała słodki upominek. Ale tylko pod warunkiem, że była bardzo grzeczna.

Więcej informacji
Badania zdjęcia
21 listopada 2018

„Badania endoskopowe bez tajemnic”- warsztaty dla lekarzy rodzinnych

Kolejne warsztaty naukowe pn. „Badania endoskopowe bez tajemnic” dla lekarzy POZ, odbyły się w dniu 19 listopada 2018 r. w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika . Lekarz specjalista w dziedzinie gastroenterologii, poprzez prezentację multimedialną i komentarze, przekazał bardzo ciekawe informacje dotyczące badań endoskopowych, poparte licznymi przykładami. Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość zadawania pytań i wymiany doświadczeń w zakresie poruszanego tematu. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji
Aby rodzina mogła być razem zdjęcia
13 listopada 2018

Aby rodzina mogła być razem

„Aby rodzina mogła być razem” - misja ta zapoczątkowała współpracę naszego Szpitala z Fundacją Ronalda McDonalda

Więcej informacji
spotkanie informacyjno-edukacyjne 2
13 listopada 2018

Kolejne spotkanie informacyjno-edukacyjne dla pacjentów pn.:„Badania endoskopowe bez tajemnic”

W dniu 10 listopada 2018 r. nasz Szpital, po raz kolejny, zorganizował spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Koszalina i okolic na temat „Badań endoskopowych bez tajemnic”. W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej wykład poprowadzony został przez lekarza chirurga, specjalizującego się również w dziedzinie gastroenterologii. Poprzez prezentację multimedialną, ciekawe przykłady i interesujące komentarze, uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiększenia świadomości związanej z badaniami endoskopowymi oraz chorobami układu pokarmowego. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Więcej informacji
Warsztaty naukowe zdjęcia
07 listopada 2018

Warsztaty naukowe dla lekarzy – „Profilaktyka i wczesne rozpoznawanie udaru mózgu”

W dniu 6 listopada 2018 r. Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika zorganizował kolejne warsztaty naukowe dla lekarzy rodzinnych, tym razem o tematyce pn. „Profilaktyka i wczesne rozpoznawanie udaru mózgu”. Wykład zaprezentował lekarz specjalista w dziedzinie neurologii, z którym uczestnicy spotkania mieli również możliwość porozmawiać i wymienić swoje doświadczenia. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Więcej informacji
30 października 2018

Konsultacje edukacyjno-informacyjne w zakresie profilaktyki udaru mózgu

W dniu 27 października 2018 r. Szpital zorganizował kolejną akcję dla mieszkańców Koszalina i okolic, mającą na celu zwiększenie wiedzy i świadomości w zakresie udarów oraz działań profilaktycznych. Lekarze neurolodzy, podczas bezpośredniej rozmowy przekazywali cenne wskazówki i informacje oraz udzielali odpowiedzi na pytania pacjentów. Przekazane zostały również materiały informacyjne oraz edukacyjne dotycząca profilaktyki udarowej. To spotkanie, tak samo jak poprzednie, spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji
25 października 2018

Informacja z przetargu

Informacja z przeprowadzonego w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Koszalinie przetargu pisemnego nieograniczonego na wynajem powierzchni w celu zainstalowania automatów do sprzedaży zimnych i gorących napojów i drobnych przekąsek.

Więcej informacji
Plakat
25 października 2018

Bezpłatne spotkanie informacyjno-edukacyjne - „Badanie endoskopowe bez tajemnic”

W dniu 10.11.2018 r. (sobota) Szpital organizuje bezpłatne spotkanie informacyjno-edukacyjne w zakresie badań endoskopowych, które odbędzie się w auli Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. W dniu tym odbędą się dwa spotkania: o godzinie 10:00 i 12:00. Wykład poprowadzi lekarz specjalista z doświadczeniem w wykonywaniu badań endoskopowych. Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatne materiały informacyjne oraz upominek. Zadanie jest sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji
Udar mózgu – jak ważna jest profilaktyka zdjęcia
25 października 2018

Udar mózgu – jak ważna jest profilaktyka i wczesne rozpoznanie?

W dniu 20 października 2018 r. Szpital zorganizował akcję, mającą na celu zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Koszalina i okolic, w zakresie zapobiegania udarowi mózgu. Dzięki bezpośredniej rozmowie z lekarzem neurologiem, pacjenci mogli zwiększyć swoją świadomość dotyczącą profilaktyki udaru mózgu, otrzymać cenne wskazówki i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Otrzymali również materiały edukacyjne w zakresie zapobiegania udarom mózgu, jak i wczesnego rozpoznawania udaru mózgu. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji edukacyjno-profilaktycznych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji