Aktualności

27 września 2018

Bezpłatne spotkania informacyjno-edukacyjne

W dniu 13.10.2018 r. (sobota) Szpital organizuje bezpłatne spotkanie informacyjno-edukacyjne w zakresie badań endoskopowych, które odbędzie się w auli Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. W dniu 20.10.2018 r. (sobota) oraz 27.10.2018 r. (sobota), na terenie szpitala odbędą się indywidualne konsultacje edukacyjno-profilaktyczne. Spotkania będą prowadzone przez lekarzy specjalistów w danej dziedzinie. Zadania są finansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatne materiały informacyjne oraz upominek. Szczegółowe informacje zawarte są w załączonych plakatach.

Więcej informacji
Teatrzyk w Oddziale Dziecięcym - zdjęcia
04 września 2018

Teatrzyk w Oddziale Dziecięcym

W dniu 4 września 2018 r. w Oddziale Dziecięcym pobyt naszym małym podopiecznym umilił Teatr Za Jeden Uśmiech z bajką „Zakochana Czarownica”. Wesołe perypetie czarownicy Grizeldy, która usiłuje poślubić księcia oraz kolorowa scenografia, wesoła muzyka i zabawna gra aktorów pozwoliły dzieciom - choć na chwilę - zapomnieć o chorobie. Upominki rozdane po spektaklu stanowiły miłą niespodziankę.

Więcej informacji
13 lipca 2018

Ranking Szpitali 2018

W kwietniu 2018 r. Szpital wziął udział w „Rankingu Szpitali 2018”, który został przeprowadzony w oparciu o ankiety dedykowane poszczególnym oddziałom. Oceniane było to, co dla pacjentów najważniejsze: - zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, - liczbę wykonywanych procedur leczniczych, - współczynnik zakażeń pooperacyjnych, - liczbę łóżek i sal operacyjnych, - działania jakościowe, - działania dodatkowe podejmowane na rzecz pacjentów. „Ranking Szpitali 2018” został opracowany przez Wydawnictwo Termedia i czasopismo „Menedżer Zdrowia" na zlecenie tygodnika „Wprost". Wysłano ponad 2 tys. zaproszeń do udziału w rankingu. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównane z danymi pochodzącymi z Narodowego Funduszu Zdrowia Klasyfikacja w rankingu: Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej – 13 miejsce Liczba resekcji nowotworów przełyku – 9 miejsce Liczba resekcji nowotworów żołądka – 22 miejsce Liczba resekcji nowotworów wątroby – 13 miejsce Liczba resekcji nowotworów okrężnicy – 11 miejsce Liczba resekcji nowotworów odbytnicy – 12 miejsce Liczba resekcji nowotworów trzustki – 17 miejsce Oddział Urologii – 13 miejsce w rankingu Leczenie kamicy układu moczowego – 2 miejsce Zabiegi endoskopowe – 13 miejsce Duże operacje urologiczne – 21 miejsce Małe zabiegi urologiczne – 13 miejsce Oddział Okulistyki – 16 miejsce Odwarstwienie siatkówki – 23 miejsce Jaskra – 24 miejsce Zaćma – 23 miejsce Oddział Laryngologii – 23 miejsce Otologia – 23 miejsce Ryngologia – 23 miejsce Laryngologia – 19 miejsce Nowotwory głowy i szyi – 31 miejsce Oddział Kardiologii – 24 miejsce w rankingu Ablacja – 16 miejsce Angioplastyka – 17 miejsce Elektrokardiologia (ze względu na liczbę zabiegów) – 19 miejsce Elektrokardiologia (ze względu na liczbę punktów) – 16 miejsce Kardiologia inwazyjna (ze względu na liczbę zabiegów – 17 miejsce Elektrokardiologia (ze względu na liczbę punktów) – 20 miejsce Implantacje kardiowerterów – defibrylatorów – 25 miejsce Angioplastyka wieńcowa w OZW – 15 miejsce Implantacje stymulatorów serca – 14 miejsce

Więcej informacji
Spektakl zdjęcia
25 czerwca 2018

Spektakl w Oddziale Dziecięcym „Wiwat Zielony Las”

W dniu 21 czerwca 2018 r. w Oddziale Dziecięcym naszego szpitala, gościnnie wystąpił krakowski Teatr Bammbaamm z edukacyjnym przedstawieniem „Wiwat Zielony Las”. Dzięki ekspresyjnej grze aktorów, urokliwej scenografii, efektownym kostiumom i wartkiej akcji, udało się porwać do wspólnej zabawy naszych małych pacjentów. Poprzez zabawę mogły się one nauczyć, że o przyrodę należy dbać. Przekonały się, że las jest naszym wspólnym domem, którego nie można zaśmiecać, a segregowanie odpadów wpływa pozytywnie na ochronę ekosystemu.

Więcej informacji
Dzień dziecka zdjęcia
06 czerwca 2018

Święto wszystkich dzieci

W dniu 4 czerwca wspólnie z dziećmi hospitalizowanymi w oddziałach dziecięcych, obchodziliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień pełen atrakcji, zabaw i śmiechu. Dzieci mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanym na tą uroczystość, programie artystycznym. Zabawom z Klaunami Klukami nie było końca. Ponadto wszystkie dzieci, zarówno te nowo narodzone jak i starsze otrzymały drobne upominki.

Więcej informacji
Dzień Matki zdjęcia
28 maja 2018

Dzień Matki w Oddziale Położniczym

W dniu 25 maja 2018 roku w Oddziale Położniczym naszego Szpitala, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Matki. Dyrektor Szpitala Andrzej Kondaszewski, a także prof. Zdzisław Maciejewski oraz Położna Oddziałowa Zofia Wiśniewska, przekazali na ręce każdej Mamy życzenia i drobne upominki w postaci kosmetyków, ufundowanych przez firmę Ziaja. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Karmienia Piersią, który przypada w dniach 26 maja – 1 czerwca, połączyliśmy to święto wraz z akcją promocyjną pod patronatem Ministerstwem Zdrowia. W ramach tej akcji każda Mama otrzymała bawełniane body dla niemowlaka z napisem promującym karmienie piersią

Więcej informacji
25 maja 2018

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

W związku z Ogólnopolskim Dniem Diagnosty Laboratoryjnego, który przypada na dzień 27 maja, składam wszystkim diagnostom laboratoryjnym oraz technikom analityki medycznej serdeczne życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie się w opiekę nad pacjentem oraz pracę, która wpływa na rozwój medycyny laboratoryjnej. Wasza wiedza i umiejętności są nieocenione i stanowią filary skutecznej terapii. Andrzej Kondaszewski – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Więcej informacji
Życzenia dla pielęgniarek
11 maja 2018

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Więcej informacji
Teatrzyk zdjęcia
25 kwietnia 2018

Teatrzyk „Zakochana Czarownica” w Oddziale Dziecięcym

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym gościnnie wystąpił krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech z bajką „Zakochana Czarownica”. Nasi mali pacjenci mogli – choć na chwilę – przenieść się w bajkowy świat, w którym wszystko zdarzyć się może. Nie zabrakło również drobnych upominków, które umilą pobyt dzieciakom w oddziale.

Więcej informacji
Muszkieterowie szpiku-zdjęcia
24 kwietnia 2018

Muszkieterowie Szpiku i King Dance - Dawid Tokarczyk

W dniu 23 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym ponownie zagościli Muszkieterowie Szpiku, tym razem w towarzystwie instruktora tańca Dawidem Tokarczykiem ze szkoły tańca King Dance. Ich głównym celem było wywołanie uśmiechu wśród naszych małych pacjentów. Energetyczny taniec Zumba Fitness, unoszące się balony, malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych oraz upominki dla dzieci sprawiły, że mogły zapomnieć – choć na chwilę – o swojej chorobie i zatracić się w zabawie.

Więcej informacji