Aktualności

Lalki Kiwanis zdjęcia
06 marca 2019

Lalki Kiwanis

Z okazji Światowego Dnia Chorego przedstawiciele Stowarzyszenia Kiwanis po raz kolejny już, przekazali naszym najmłodszym pacjentom - Lalki Kiwanis. Lalki te mają ogromne znaczenie terapeutyczne w procesie leczenia dzieci i są bardzo ciepło odbierane zarówno przez pacjentów jak i personel naszego Szpitala. Nasi najmłodsi pacjenci Kiwanisy malują, ubierają, przytulają, śpią z nimi i bawią się. Laleczka jest dla nich synonimem przyjaciela podczas choroby i pobytu w Szpitalu.

Więcej informacji
Twarze Depresji zdjęcia
06 marca 2019

"Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję."

Szpital nasz dołączył się do Kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję", poświęconej depresji poporodowej.

Więcej informacji
Światowy dzień chorego
07 lutego 2019

Światowy Dzień Chorego

„Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prawdziwego poczucia spełnienia” - Anthony Robbins

Więcej informacji
20 grudnia 2018

Betlejemskie Światło Pokoju

Takim darem, harcerki i harcerze ZHP w Koszalinie podzielili się w dniu dzisiejszym z pacjentami i personelem Szpitala. Niosąc lampiony ze Światłem chcą podzielić się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Więcej informacji
Życzenia świąteczne
19 grudnia 2018

Życzenia świąteczne

Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi, a Nowy Rok przyniesie pomyślność i szczęście każdego dnia życzy Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

Więcej informacji
Koszalińska kampania rycerska zdjęcia
07 grudnia 2018

Koszalińska Kompania Rycerska w Oddziale Dziecięcym

W Oddziale Dziecięcym naszego szpitala Mikołajki świętowane są nieco dłużej, niż tylko w dniu 6 grudnia. Tuż nazajutrz, w dniu 7 grudnia odwiedzili Oddział Dziecięcy członkowie Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, aby obdarować dzieci prezentami i pasować na rycerzy dzielnie walczących z chorobą.

Więcej informacji
Mikołaj i Elf zdjęcia
07 grudnia 2018

Mikołaj i Elf w oddziałach dziecięcych

Wieloletnią tradycją naszego Szpitala są odwiedziny Mikołaja, w dniu 6 grudnia. Również i w tym roku odwiedził oddziały dziecięce w towarzystwie uroczego Elfa. Wspólnie rozdawali naszym najmłodszym pacjentom prezenty i na każdej twarzy wywoływali spontaniczny uśmiech. Podczas przemieszczania się Mikołaja pomiędzy oddziałami, każda napotkana osoba, nawet dorosła, otrzymywała słodki upominek. Ale tylko pod warunkiem, że była bardzo grzeczna.

Więcej informacji
Badania zdjęcia
21 listopada 2018

„Badania endoskopowe bez tajemnic”- warsztaty dla lekarzy rodzinnych

Kolejne warsztaty naukowe pn. „Badania endoskopowe bez tajemnic” dla lekarzy POZ, odbyły się w dniu 19 listopada 2018 r. w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika . Lekarz specjalista w dziedzinie gastroenterologii, poprzez prezentację multimedialną i komentarze, przekazał bardzo ciekawe informacje dotyczące badań endoskopowych, poparte licznymi przykładami. Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość zadawania pytań i wymiany doświadczeń w zakresie poruszanego tematu. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji
Aby rodzina mogła być razem zdjęcia
13 listopada 2018

Aby rodzina mogła być razem

„Aby rodzina mogła być razem” - misja ta zapoczątkowała współpracę naszego Szpitala z Fundacją Ronalda McDonalda

Więcej informacji
spotkanie informacyjno-edukacyjne 2
13 listopada 2018

Kolejne spotkanie informacyjno-edukacyjne dla pacjentów pn.:„Badania endoskopowe bez tajemnic”

W dniu 10 listopada 2018 r. nasz Szpital, po raz kolejny, zorganizował spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Koszalina i okolic na temat „Badań endoskopowych bez tajemnic”. W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej wykład poprowadzony został przez lekarza chirurga, specjalizującego się również w dziedzinie gastroenterologii. Poprzez prezentację multimedialną, ciekawe przykłady i interesujące komentarze, uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiększenia świadomości związanej z badaniami endoskopowymi oraz chorobami układu pokarmowego. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Więcej informacji