Pierwsze szczepionki na covid-19 dotarły do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Trwają szczepienia

Aktualności 29 grudnia 2020

W niedzielę po godzinie 10.30 pierwsza partia szczepionek przeciwko covid-19 dotarła do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Na początek, jako szpital węzłowy, otrzymaliśmy 75 szczepionek dla 75 osób z personelu Szpitala. Pierwszego dnia - w niedzielę - szczepionkę przyjęło 25 osób, kolejne osoby spośród personelu Szpitala są szczepione w poniedziałek i wtorek.

SWK rozpoczął szczepienia w niedzielę po godzinie 11. Jako pierwszy, by dać dobry przykład innym, zaszczepił się dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Andrzej Kondaszewski. Zaszczepili się również lekarze m. in. z Chirurgii, Kardiologii i Urologii.

Dyrektor Andrzej Kondaszewski, podobnie, jak inne osoby, które w niedzielę przyjęły szczepionkę, przeszedł szczepienie bezboleśnie, nie wystąpiły też u niego żadne skutki uboczne, czy dolegliwości. Dodajmy, że każdy pacjent – zgodnie z zaleceniem – potrzebuje ok. 15 minut, by dojść do siebie. – Nie czułem bólu podczas podania szczepionki, a teraz – po jej podaniu – czuję się świetnie – komentował dyrektor Andrzej Kondaszewski tuż po przyjęciu szczepionki. – Nie ma się czego bać. Namawiam wszystkich do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Jeżeli chcemy zadbać o siebie, o swoich bliskich i zwalczyć pandemię, a jednocześnie zadbać o pracującą służbę zdrowia, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy pomóc sobie, musimy pomóc służbie zdrowia, musimy zadbać wzajemnie o siebie – mówił też dyrektor.