Aktualności

Podpisywanie umowy zdjęcia
19 kwiecień 2019

Nowy aparat do badań radiologicznych

W dniu 17.04.2019 r. podpisana została umowa pomiędzy Szpitalem a Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie zakupu aparatu do wykonywania badań radiologicznych

Więcej informacji
Światowy Dzień Chorego z Rycerzami Kolumba zdjęcia
06 marzec 2019

Światowy Dzień Chorego z Rycerzami Kolumba

Światowy Dzień Chorego w Oddziale Dziecięcym naszego Szpitala był okazją do wielu przesympatycznych spotkań z przedstawicielami różnych instytucji, fundacji, szkół oraz osób, dla których los dzieci jest bardzo ważny. Z okazji tego święta odwiedzili nas także Rycerze Kolumba przy Parafii Świętego Wojciecha w Koszalinie. Przekazali oni na potrzeby oddziału inhalatory, termometry oraz inne potrzebne artykuły.

Więcej informacji
Lalki Kiwanis zdjęcia
06 marzec 2019

Lalki Kiwanis

Z okazji Światowego Dnia Chorego przedstawiciele Stowarzyszenia Kiwanis po raz kolejny już, przekazali naszym najmłodszym pacjentom - Lalki Kiwanis. Lalki te mają ogromne znaczenie terapeutyczne w procesie leczenia dzieci i są bardzo ciepło odbierane zarówno przez pacjentów jak i personel naszego Szpitala. Nasi najmłodsi pacjenci Kiwanisy malują, ubierają, przytulają, śpią z nimi i bawią się. Laleczka jest dla nich synonimem przyjaciela podczas choroby i pobytu w Szpitalu.

Więcej informacji
Twarze Depresji zdjęcia
06 marzec 2019

"Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję."

Szpital nasz dołączył się do Kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję", poświęconej depresji poporodowej.

Więcej informacji
Światowy dzień chorego
07 luty 2019

Światowy Dzień Chorego

„Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prawdziwego poczucia spełnienia” - Anthony Robbins

Więcej informacji
20 grudzień 2018

Betlejemskie Światło Pokoju

Takim darem, harcerki i harcerze ZHP w Koszalinie podzielili się w dniu dzisiejszym z pacjentami i personelem Szpitala. Niosąc lampiony ze Światłem chcą podzielić się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Więcej informacji
Życzenia świąteczne
19 grudzień 2018

Życzenia świąteczne

Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi, a Nowy Rok przyniesie pomyślność i szczęście każdego dnia życzy Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

Więcej informacji
Koszalińska kampania rycerska zdjęcia
07 grudzień 2018

Koszalińska Kompania Rycerska w Oddziale Dziecięcym

W Oddziale Dziecięcym naszego szpitala Mikołajki świętowane są nieco dłużej, niż tylko w dniu 6 grudnia. Tuż nazajutrz, w dniu 7 grudnia odwiedzili Oddział Dziecięcy członkowie Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, aby obdarować dzieci prezentami i pasować na rycerzy dzielnie walczących z chorobą.

Więcej informacji
Mikołaj i Elf zdjęcia
07 grudzień 2018

Mikołaj i Elf w oddziałach dziecięcych

Wieloletnią tradycją naszego Szpitala są odwiedziny Mikołaja, w dniu 6 grudnia. Również i w tym roku odwiedził oddziały dziecięce w towarzystwie uroczego Elfa. Wspólnie rozdawali naszym najmłodszym pacjentom prezenty i na każdej twarzy wywoływali spontaniczny uśmiech. Podczas przemieszczania się Mikołaja pomiędzy oddziałami, każda napotkana osoba, nawet dorosła, otrzymywała słodki upominek. Ale tylko pod warunkiem, że była bardzo grzeczna.

Więcej informacji
Badania zdjęcia
21 listopad 2018

„Badania endoskopowe bez tajemnic”- warsztaty dla lekarzy rodzinnych

Kolejne warsztaty naukowe pn. „Badania endoskopowe bez tajemnic” dla lekarzy POZ, odbyły się w dniu 19 listopada 2018 r. w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika . Lekarz specjalista w dziedzinie gastroenterologii, poprzez prezentację multimedialną i komentarze, przekazał bardzo ciekawe informacje dotyczące badań endoskopowych, poparte licznymi przykładami. Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość zadawania pytań i wymiany doświadczeń w zakresie poruszanego tematu. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji