Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał od Marszałka Województwa 21 translatorów

Aktualności 10 października 2022

Urząd Marszałkowski zakupił 90 translatorów. Trafią one przede wszystkim do szpitali. Najwięcej, bo aż 21 sztuk otrzymał Szpital Wojewódzki w Koszalinie.

  • Urządzenia ułatwią codzienną komunikację z obcokrajowcami, szczególnie z obywatelami Ukrainy, którzy coraz częściej korzystają ze świadczeń medycznych polskiej ochrony zdrowia – mówi Wicemarszałek Województwa Tomasz Sobieraj, który przekazał w poniedziałek urządzenia Dyrektorowi Szpitala Andrzejowi Kondaszewskiemu.

Translatory są szybkie i intuicyjne w użyciu. Przetłumaczony tekst wymawiany jest na głos, w rodzimym języku. Ponadto posiada funkcję TranslaCall, która daje możliwość tłumaczenia rozmów telefonicznych oraz Photo Translator umożliwiającą wykonanie tłumaczenia na podstawie zdjęcia.

To nie pierwsze translatory zakupione ze środków budżetu województwa, jakie w tym roku trafiły do placówek medycznych w regionie. Wcześniej m.in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał jeden translator.

Korzystając z okazji Szpital Wojewódzki w Koszalinie dziękuje za wsparcie ze strony Biura Tłumaczeń „DOGADAMYCIE” z Koszalina, które od początku, gdy trafiali do nas uchodźcy z Ukrainy, pomagało bezpłatnie Szpitalowi w tłumaczeniu dokumentacji medycznej oraz dokumentacji personalnej z języka polskiego na język ukraiński i odwrotnie.

https://gk24.pl/21-translatorow-dla-koszalinskiego-szpitala-wojewodzkiego/ar/c14-16951431

https://koszalininfo.pl/szpital-wojewodzki-w-koszalinie-otrzymal-od-marszalka-wojewodztwa-21-translatorow/

https://prk24.pl/63839340/koszalinski-szpital-otrzymal-21-translatorow

https://ekoszalin.pl/artykul/23806-Tomasz-Sobieraj-Translatory-dla-placowek-zdrowia