Aktualności

Przyłbice ochronne dla personelu medycznego zdjęcia
26 marca 2020

Przyłbice ochronne dla personelu medycznego

Koszalińska Fabryka Zabawek Pluszowych „Kolor Plusz” wyszła z inicjatywą pomocy dla naszego Szpitala i zaprojektowała przyłbice ochronne, w różnych rozmiarach. To osłaniające twarz szybki z tworzywa sztucznego, które personel medyczny stosuje jako dodatkową ochronę przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 . Pierwszą partię wyprodukowanych przyłbic Firma "Kolor Plusz" przekazała do Szpitala w dniu wczorajszym. W produkcję osłon włączyła się także Politechnika Koszalińska, przystępując do ogólnopolskiej akcji wykorzystania drukarek 3D. Pracownicy wraz ze studentami uruchomili wszystkie posiadane drukarki i w dniu wczorajszym przekazali już pierwszą partię wydrukowanych przyłbic. Osłony te stanowią nieoceniona pomoc dla lekarzy i personelu medycznego, zwiększając bezpieczeństwo pracy w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Łącznie Szpital otrzymał dotychczas 70 przyłbic, z których już korzysta personel medyczny naszego Szpitala, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo pracy w oddziałach.

Więcej informacji
Plakat "Maseczka dla medyka"
26 marca 2020

Akcja maseczka dla medyka STOP-COVID-19

Koszalińska Fundacja "Marzenia Do Spełnienia" rozpoczęła Akcję „Maseczka dla Medyka. Stop COVID-19”. Celem tej akcji jest zbieranie funduszy na zakup środków ochrony dla personelu medycznego i dla pacjentów naszego Szpitala, w postaci maseczek chirurgicznych, masek profesjonalnych typu FFP3, kombinezonów i fartuchów ochronnych, gogli ochronnych, przyłbic oraz preparatów dezynfekcyjnych. To kolejna inicjatywa fundacji wspierająca koszaliński Szpital, w którym potrzeby w obecnej chwili są ogromne. W związku z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię jedynym sposobem prowadzenia akcji jest forma elektroniczna, głównie poprzez portale społecznościowe, we współpracy z lokalnymi mediami, wspierającymi rozpowszechnienie akcji, aby móc dotrzeć do osób, które nie posiadają konta na Facebooku.

Więcej informacji
Podziękowania- zdjęcia
25 marca 2020

Podziękowania

W imieniu własnym oraz personelu Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie pragnę serdecznie podziękować za wsparcie i okazaną pomoc w tym niezwykle trudnym dla nas czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. W tym tygodniu podpisane zostały umowy darowizny środków pieniężnych z przeznaczeniem na zakup trzech respiratorów. Środki finansowe przekazały: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o w Koszalinie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Koszalinie, Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie.

Więcej informacji
Podziękowania
24 marca 2020

Podziękowania za pomoc i wsparcie

W imieniu własnym oraz personelu Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie pragnę serdecznie podziękować za wsparcie i okazaną pomoc w tym niezwykle trudnym dla nas czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Więcej informacji
20 marca 2020

Podziękowanie

Konferencja Episkopatu Polski, z Przewodniczącym Zespołu ds. Służby Zdrowia bp Romualdem Kamińskim, przekazała podziękowania dla pracowników placówek medycznych, w związku z panującą obecnie, niezwykle trudną sytuacją. Dziękując za oddaną, profesjonalną służbę, codzienną odwagę trwania na stanowiskach, stając na pierwszej linii, najbliżej dotkniętych koronawirusem chorych i zagrożonych zarażeniem pacjentów, zapewniając o duchowym wsparciu i solidarności. W imieniu całego personelu medycznego naszego Szpitala, serdecznie dziękujemy za słowa otuchy i zrozumienia dla codziennej pracy, za modlitwę o łaskę zdrowia, dar mądrości i siłę wytrwania podczas walki z zagrożeniem wywołanym światową pandemią koronawirusa.

Więcej informacji
16 marca 2020

Komunikat dla kontrahentów w sprawie czasowego zawieszenia udzielania świadczeń planowych

Uprzejmie informuję, że mając na uwadze konieczność spełnienia nałożonego decyzją nr 1/BZK/2020 Wojewody Zachodniopomorskiego na Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowość, w związku z kierowaniem pacjentów z podejrzeniem zachorowania lub zakażenia koronawirusem COVID-19, od dnia 17 marca 2020 r. Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie czasowo zawiesza udzielanie świadczeń w ramach zawartych umów.

Więcej informacji
16 marca 2020

Komunikat w sprawie czasowego zawieszenia udzielania świadczeń planowych

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną zagrożeniem COVID-19 od dnia jutrzejszego tj. 17 marca 2020 r. Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie czasowo zawiesza udzielanie świadczeń planowych.

Więcej informacji