Aktualności

14 sierpień 2017

Kampania przeciw korupcji

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie bierze udział w kampanii Ministerstwa Zdrowia realizowanej w ramach "Rządowego Programu Przeciwdziałania korupcji na lata 2014-2019".

Więcej informacji
Zdjęcia ze spektaklu
11 sierpień 2017

Spektakl w Oddziale Dziecięcym

Po raz kolejny, 10 sierpnia 2017 r., aktorzy z Teatru za Jeden Uśmiech umilili pobyt naszym małym pacjentom z oddziałów dziecięcych. „Świerszcz Maurycy i banda Komara” to zabawna historia, która wywołała wśród widzów uśmiech i pozwoliła, choć na chwilę zapomnieć o chorobie

Więcej informacji
Dyplom
03 lipiec 2017

Ogólnopolski Konkurs ZOZ "Z uśmiechem po zdrowie" - III miejsce Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie

„Z uśmiechem po zdrowie” O tym jak ważny jest śmiech wie każdy z nas, gdyż tylko śmiech dziecka jest niepowtarzalny, szczery i tak fantastyczny. Kiedy dziecko się śmieje, to znaczy, że jest szczęśliwe. Tym uśmiech bardzo często zaraża nie tylko dzieci, ale także dorosłych. I stąd wziął się pomysł na projekt realizowany przez nasz szpital „Z uśmiechem po zdrowie”. Pobyt dzieci w oddziałach szpitalnych zawsze związany jest ze stresem i lękiem. Dlatego celem podejmowanych przez nas działań jest zminimalizowanie stresu i lęku związanego z przyjęciem i hospitalizacją w szpitalu oraz stworzenie atmosfery sprzyjającej poprawie stanu zdrowia. Podejmujemy działania, dzięki którym dzieci wracają do zdrowia w przyjaznym otoczeniu, wspierani przez wykwalifikowany i odpowiednio przygotowany personel. Mają do dyspozycji w pełni wyposażoną świetlicę, sprzęt multimedialny, zabawki, gry, książki i artykuły papiernicze. Dodatkowo współpracujemy z artystami, instytucjami, fundacjami przy organizacji różnych akcji na rzecz naszych dzieci. Chcemy, aby każde dziecko od momentu przyjęcia do szpitala czuło się dobrze i bezpiecznie. W ramach podejmowanych działań organizujemy min.: Dzień Dziecka, Mikołajki, Teatrzyki, Dzień Pluszowego Misia we współpracy z Policją, spotkania z rycerzami z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Ponadto uczestniczymy w przedsięwzięciach: terapeutyczne Lalki Kiwanis, Kubusiowe Szpitale, Bajki Samograjki, Malowanie z Cukinem. Realizowany Projekt „Z uśmiechem po zdrowie” ma na celu Uśmiech i radość dzieci. Bo przecież nie ma piękniej wyrażonego słowa Dziękuję niż uśmiech na buźce dziecka. I ten uśmiech właśnie jest dla nas motywatorem do podejmowania kolejnych wyzwań, przedsięwzięć i akcji na rzecz naszych najmłodszych pacjentów.

Więcej informacji
28 czerwiec 2017

Ogłoszenie o konkursie

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika z siedzibą w Koszalinie ogłasza konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych polegających na wykonywaniu badań diagnostyki molekularnej i genetycznej (CPV:85145000-7) dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.

Więcej informacji
Zdjęcia występu
20 czerwiec 2017

Prekursor Artystyczny i Muszkieterowie Szpiku w Oddziale Dziecięcym

Oddział Dziecięcy ponownie rozweselał, a to za sprawą dwóch wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim tygodniu. Aktorzy Prekursora Artystycznego w dniu 13.06.2017 r. wystawili zabawny spektakl pt: „Sportowe życie, czyli Jeż V Jeżozwierz”, a Muszkieterowie Szpiku, 19.06.2017 r. , zorganizowali zabawy w ramach akcji „Uśmiech Dziecka”. Pod postacią bohaterów z bajki o Smurfach, zabawiali naszych małych pacjentów poprzez wspólne rysowanie, czy też „zamykanie” w bańkach mydlanych.

Więcej informacji
Zdjęcia zabawy z harcerzami
05 czerwiec 2017

Zabawy z harcerzami w Oddziale Dziecięcym

W dniu 2 czerwca 2017 r. Oddział Dzieci Starszych naszego Szpitala odwiedziła grupa harcerzy wraz z komendantem z Hufca Ziemi Koszalińskiej. W gronie naszych małych pacjentów zorganizowali zabawy dmuchania baloników i zwijania ich w różne kształty. Przeprowadzili również zajęcia kreatywne, włączając do zabawy wszystkie dzieci. Dzięki takiej inicjatywie nasi mali pacjenci mogli – choć na chwilę – zapomnieć o chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Więcej informacji
Dzień Dziecka zdjęcia
02 czerwiec 2017

Dzień Dziecka w szpitalu

W dniu 1 czerwca 2017 r. w Szpitalu obchodzony był Dzień Dziecka. Oddział Dzieci Starszych odwiedziła młodzież, wraz z nauczycielkami, z Zespołu Szkół Nr 7 w Koszalinie (Budowlanka), przekazując – zebrane przez siebie – wspaniałe upominki w postaci zabawek oraz artykułów papierniczych. Później, zabawny duet Klauni Kulki odwiedził naszych małych pacjentów zarówno w salach chorych, jak i na świetlicy. Wizyta tych, jakże przesympatycznych, Klaunów wywołała uśmiech na każdej buzi, zarówno tych małych dzieci, jak i znacznie większych. Nie zabrakło wesołej zabawy, dmuchania baloników oraz drobnych prezentów, które ufundował szpital oraz Pani Sylwia Pruszewicz z Apteki Pod Filarami w Koszalinie.

Więcej informacji
Zdjęcia
31 maj 2017

Wysokie notowania szpitala w rankingu tygodnika Wprost

W związku z publikacją "Rankingu Szpitali 2017" w naszym Szpitalu w dniu 30 maja odbyła się konferencja prasowa.

Więcej informacji
Dzień Matki
26 maj 2017

Dzień Matki w Oddziale Położniczym

Coroczną tradycją szpitala, w dniu 26 maja w Oddziale Położniczym obchodzony jest Dzień Matki. Dzięki wsparciu takich firm jak: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Ziaja czy MPS Koszalin, Dyrektor Szpitala - Andrzej Kondaszewski wraz z prof. Zdzisławem Maciejewskim, Naczelną Pielęgniarką - Jadwigą Derdą oraz Położną Oddziałową – Zofią Wiśniewską, wręczyli Mamom wspaniałe upominki. Każda z Mam otrzymała artykuły higieniczne i kosmetyki przydatne zarówno kobietom jak i nowo narodzonym dzieciom. Do upominków dołączone zostały także kartki z życzeniami od Dyrektora Szpitala.

Więcej informacji
26 maj 2017

27 maja - Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

W związku z Ogólnopolskim Dniem Diagnosty Laboratoryjnego, który przypada 27 maja, składam wszystkim pracownikom medycznych laboratoriów diagnostycznych serdeczne życzenia oraz podziękowania za wykonywanie tak odpowiedzialnej i mającej duże znaczenie w całym procesie diagnostyczno-terapeutycznym pracy. Niech Wasze doświadczenie i zgłębiona wiedza nadal służą dobru pacjenta.

Więcej informacji