6 grudnia to jeden z najradośniejszych dni w roku, kiedy to naszych małych pacjentów odwiedza Mikołaj, a właściwie Mikołaje. Bo na to, by na..."> Mikołaj w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Były prezenty, radość, zaskoczenie! - Szpital Wojewódzki Koszalin

Mikołaj w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Były prezenty, radość, zaskoczenie!

Aktualności 06 grudnia 2021
6 grudnia to jeden z najradośniejszych dni w roku, kiedy to naszych małych pacjentów odwiedza Mikołaj, a właściwie Mikołaje. Bo na to, by na buziach dzieci, które tego dnia muszą przebywać w Szpitalu, pojawił się uśmiech, pracuje wiele osób.
 
W poniedziałek 6 grudnia z prezentami dla dzieci zawitał do nas Caritas (książeczki, przytulanki, piłka), Prekursor Artystyczny (zestawy dla dzieci) oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie razem z Fundacją Pracownia Pomysłów (poduszki – przytulanki). Także sam Szpital dołożył się do tych starań i przygotował upominki, które za pośrednictwem Mikołaja dotarły tego dnia do najmłodszych pacjentów. Niestety, z powodu Covid-19 i ograniczeń, darczyńcy nie mogli spotkać się z dziećmi.
 
M. in. na Oddziale Dziecięcym podarki przekazała małym pacjentom Mikołajowa – Pielęgniarka Oddziałowa Anna Iwanisik, która skutecznie dociera do ludzi dobrego serca, którzy od lat wspierają Oddział Dziecięcy.
 
- W 2019 roku po raz pierwszy przyszliśmy na oddział z poduszkami, które uszyli uczestnicy naszych zajęć warsztatowych. Odbiór dzieci był wtedy tak fajny, tak niesamowity, że postanowiliśmy to powtórzyć i teraz z okazji różnych świąt jesteśmy tu – śmieje się Marta Grzelak, prezes Fundacji Pracownia Pomysłów, która przywiozła na Oddział Dziecięcy, wspólnie z Joanną Zduńską, kierownikiem WTZ nr 1, własnoręcznie wykonane poduszki.
 
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!