Szpital Wojewódzki w Koszalinie wychodząc naprzeciw potrzebom w związku ze wzrostem zachorowań wśród najmłodszych na Covid – 19, w porozumie...

"> Szpital Wojewódzki w Koszalinie uruchomił łóżka covidowe dla dzieci - Szpital Wojewódzki Koszalin

Szpital Wojewódzki w Koszalinie uruchomił łóżka covidowe dla dzieci

Aktualności 10 grudnia 2021

Szpital Wojewódzki w Koszalinie wychodząc naprzeciw potrzebom w związku ze wzrostem zachorowań wśród najmłodszych na Covid – 19, w porozumieniu z Wojewodą Zachodniopomorskim oraz przy wsparciu Marszałka Województwa, uruchomił 10 łóżek covidowych dla najmłodszych pacjentów; mowa o dzieciach i młodzieży do 19. roku życia.

 
Wśród 10 łóżek covidowych dla pacjentów pediatrycznych 7 jest dedykowanych pacjentom hospitalizowanym z powodu podejrzenia / zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS – CoV – 2, a 3 to łóżka intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
 
Łóżka zostały przygotowane w Pawilonie Dziecięcym na terenie Szpitala Wojewódzkiego.
 
Konieczne było pilne uruchomienie łóżek covidowych dla dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie po tym, jak nie udało się tego zrobić w Szpitalu MSWiA w Koszalinie oraz w Szpitalu w Szczecinku.
 
- Sytuacja pacjentów pediatrycznych podejrzanych o zakażenie, bądź chorych na Covid-19 w regionie jest dramatyczna – podkreśla Andrzej Kondaszewski, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. - Konieczne więc było szybkie działanie, które będzie skutkowało zabezpieczeniem i uruchomieniem dodatkowych łóżek dla tych pacjentów w naszym województwie. Stąd nasza decyzja i nasze działania, które są prowadzone w porozumieniu z panem wojewodą oraz Urzędem Marszałkowskim. Jednocześnie nasz Szpital w dalszym ciągu będzie zapewniał dostęp do świadczeń na wszystkich oddziałach dziecięcych dla pacjentów pediatrycznych niezakażonych Covid-19 – nie ograniczamy działalności żadnego z oddziałów, jak również zapewniamy dostęp do świadczeń w ramach nocnej i świątecznej pomocy dla dzieci.
 
Po tej zmianie Szpital Wojewódzki w Koszalinie będzie dysponował 55 łóżkami dedykowanymi pacjentom z Covid-19, w tym 10 to łóżka intensywnej terapii.