Aktualności

Rycerze i mundurowi z prezentami zdjęcia
27 grudnia 2017

Rycerze i mundurowi z prezentami

Koszalińska Kompania Rycerska i funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Koszalinie z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK CZERWONA MILA - w dniu 20 grudnia 2017 r. - odwiedzili Oddział Dziecięcy. Rycerze pasowali dziewczynki na damy dworu walczące z chorobą, a chłopców na rycerzy, którzy otrzymali certyfikaty opatrzone rycerską pieczęcią. Zaprezentowali też swoje zbroje, które dla dzieci stanowiły niebywałą atrakcję. Członkowie kompani rycerskiej, jak i Klubu Czerwona Mila, przekazali upominki na rzecz oddziału w postaci zabawek, książeczek, malowanek, gier oraz artykułów papierniczych.

Więcej informacji
Świąteczne Życzenia
21 grudnia 2017

Świąteczne życzenia

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła, co spełnia marzenia... To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”

Więcej informacji
Zdjęcie Teatrzyk św. Mikołaj
15 grudnia 2017

teatrzyk "Legenda o Św. Mikołaju"

13 grudnia 2017 r. w Oddziale Dziecięcym wystawiony został teatrzyk "Legenda o Świętym Mikołaju" w wykonaniu krakowskiego Teatru Bammbaamm. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Mikołaj, skąd wzięła się tradycja obdarowywania prezentami i jak w innych krajach wygląda ten zwyczaj. Oczywiście nie zabrakło prezentów, wspólnej zabawy i śpiewów.

Więcej informacji
Zdjęcia Strażaków i Ratowników Medycznych
13 grudnia 2017

Strażacy i ratownicy medyczni w Oddziale Dziecięcym

W dniu 12 grudnia 2017 r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej - Jednostki Nr 1 - w Koszalinie oraz studenci 1 roku ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, aby umilić pobyt naszym małym pacjentom odwiedzili Oddział Dziecięcy. Strażacy podjechali pod szpital wozem bojowym, dokonali prezentacji uposażenia strażaka podczas akcji ratowniczej, opowiedzieli o swojej pracy, pozwolili dzieciom przymierzyć kask, obejrzeć butlę z tlenem i zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie. Na koniec wóz strażacki zaprezentował się w pełnym oświetleniu, w takim, w jakim wyrusza na akcję ratowniczą, z użyciem sygnału dźwiękowego. Ratownicy medyczni, w pracy indywidualnej w salach, z kolei opowiedzieli o swojej pracy i zachęcali dzieci do wspólnej zabawy.

Więcej informacji
karetka dla noworodka i wcześniaka zdjęcie
13 grudnia 2017

Dorzuć piątaka na karetkę dla noworodka i wcześniaka

Dzięki naszemu wsparciu zwiększamy szanse najmłodszych pacjentów na lepsze życie.

Więcej informacji
11 grudnia 2017

Konkurs ofert na wykonywanie badań diagnostyki cytologicznej i immunofenotypowej oraz oceny trepanobiopsji.

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika z siedzibą w Koszalinie ogłasza konkurs ofert i zaprasza do składania ofert na wykonywania świadczeń zdrowotnych w zakresie: a) badań diagnostyki cytologicznej i immunofenotypowej, b) oceny trepanobiopsji dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie (CPV:85145000-7)

Więcej informacji
Mikołajki-zdjęcia
08 grudnia 2017

Mikołajki - ciąg dalszy

Mikołajki na Oddziale Dziecięcym naszego szpitala, przedłużyły się o kolejny dzień. W dniu 7 grudnia 2017 r. ponownie pojawił się Mikołaj z prezentami, tym razem od przedstawicieli PSL Powiatu Grodzkiego. W towarzystwie swoich pomocników obdarowywał dzieci paczkami.

Więcej informacji
zdjęcia Mikołaj i Elf
07 grudnia 2017

Mikołaj i Elf na Oddziałach Dziecięcych

W dniu 6 grudnia 2017 r. - tradycyjnie, jak co roku - Oddziały Dziecięce naszego szpitala odwiedził Mikołaj w towarzystwie uroczego Elfa. Nie zabrakło wspólnej zabawy, wesołych opowieści, odrobiny magii i oczywiście prezentów.

Więcej informacji
zdjęcie "Teatr za Jeden Uśmiech, Agatka i Mikołaj"
06 grudnia 2017

Teatr za Jeden Uśmiech, Agatka i Mikołaj

W dniu 5 grudnia 2017 roku na Oddziale Dziecięcym naszego szpitala, wystąpił gościnnie krakowski Teatr za Jeden Uśmiech, wystawiając spektakl "Przypadki niesfornej Agatki, czyli spotkanie ze Św. Mikołajem". Ta pouczająca opowieść wywołała na twarzach naszych pacjentów spontaniczny uśmiech i pozwoliła im rozmarzyć się w świątecznym nastroju. Nie zabrakło również prezentów, które wręczał sam Mikołaj.

Więcej informacji