Aktualności

Życzenia dla pielęgniarek
11 maja 2018

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Więcej informacji
Teatrzyk zdjęcia
25 kwietnia 2018

Teatrzyk „Zakochana Czarownica” w Oddziale Dziecięcym

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym gościnnie wystąpił krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech z bajką „Zakochana Czarownica”. Nasi mali pacjenci mogli – choć na chwilę – przenieść się w bajkowy świat, w którym wszystko zdarzyć się może. Nie zabrakło również drobnych upominków, które umilą pobyt dzieciakom w oddziale.

Więcej informacji
Muszkieterowie szpiku-zdjęcia
24 kwietnia 2018

Muszkieterowie Szpiku i King Dance - Dawid Tokarczyk

W dniu 23 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym ponownie zagościli Muszkieterowie Szpiku, tym razem w towarzystwie instruktora tańca Dawidem Tokarczykiem ze szkoły tańca King Dance. Ich głównym celem było wywołanie uśmiechu wśród naszych małych pacjentów. Energetyczny taniec Zumba Fitness, unoszące się balony, malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych oraz upominki dla dzieci sprawiły, że mogły zapomnieć – choć na chwilę – o swojej chorobie i zatracić się w zabawie.

Więcej informacji
Otwarcie nowej siedziby administracji zdjęcia
23 kwietnia 2018

Otwarcie nowej siedziby administracji

W dniu 21 kwietnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby administracji, która aktualnie mieści się w budynku G. W lokalizacji tej, w przeszłości mieścił się Oddział Wewnętrzny B. W chwili obecnej w tym ponad stuletnim budynku, po generalnym remoncie, powstały pomieszczenia biurowe, gabinety dyrekcji oraz sala narad. Modernizacja ta była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Szpital otrzymał z Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Więcej informacji
rycerze zdjęcia
18 kwietnia 2018

Rycerze, czytanie bajek i pasowanie

W dniu 12 kwietnia 2018 r. Oddział Dziecięcy naszego szpitala odwiedzili rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytali naszym małym pacjentom, jak to na rycerzy przystało, bajki o smokach i rycerzach. Zasłuchane maluchy miały okazję wysłuchania opowieści „Przepraszam smoku” Wiery Badalskiej, „Bajki o dzielnym rycerzu Grzesiu” autorstwa Krzysia Pilarczyka (lat 4) i jego mamy oraz historyjki o „Samotnym rycerzu”. Nie zabrakło również atrakcji w postaci pasowania na damy dworu oraz na rycerzy. Nasi mali pacjenci dzielnie walczą ze swoją chorobą, jak na prawdziwych rycerzy przystało.

Więcej informacji
konferencja prasowa zdjęcia
16 kwietnia 2018

Konferencja prasowa związana z realizacją projektów przebudowy i doposażenia szpitala.

W dniu 13 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona przebudowie i doposażeniu infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W konferencji udział wzięli: wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, prezydent miasta Koszalina Piotr Jedlińskie, dyrektor szpitala Andrzej Kondaszewski oraz przedstawiciele mediów. Modernizacją objęte zostaną oddziały: Obserwacyjno-Zakaźny (parter, I piętro), Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej - pomieszczenia po byłym bloku operacyjnym Chirurgii Ogólnej z przeznaczeniem na Pracownię Endoskopii, Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej z Blokiem Operacyjnym, Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, Iza Przyjęć Dziecięca, a także Dział Żywienia. Całkowity koszt inwestycji wynosić będzie 20.000.000,00 zł Modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej koniec zaplanowano na 2020 rok. Inwestycje przyczynią się do podniesienia standardów leczenia, szybszej i jeszcze bardziej precyzyjnej diagnostyki oraz skrócenia czasu pobytu pacjenta w szpitalu. Umowy na dofinansowanie powyższych inwestycji zostały podpisane 22.03.2018 r.

Więcej informacji
życzenia Wielkanocne
05 kwietnia 2018

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia, przypadającego na dzień 7 kwietnia.

Więcej informacji
12 marca 2018

Bezpłatne badania mammograficzne

Panie w wieku 50-69, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały badań mamograficznych, mogą je bezpłatnie wykonać bez skierowania, po okazaniu dowodu osobistego, w Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej 2 w Koszalinie. Rejestracja telefoniczna pod nr tel. 94 946 00 18 lub 94 346 00 33.

Więcej informacji
07 marca 2018

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom wiele radości, uśmiechu na co dzień oraz samych sukcesów w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

Więcej informacji
Służby mundurowe w Oddziale Dziecięcym - Zdjęcia
09 lutego 2018

Służby mundurowe w Oddziale Dziecięcym

W dniu 8 lutego 2018 roku Oddział Dziecięcy naszego szpitala odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych. Policjanci w towarzystwie sympatycznego Misia przypomnieli zasady bezpieczeństwa i obdarowali małych pacjentów odblaskami, po to by dzieci były bezpieczne na drodze. Strażacy wraz z przedstawicielami straży wodnej zaprezentowali swój ekwipunek i udzielili kilku cennych wskazówek w zakresie bezpieczeństwa. Z kolei ratownicy medyczni wykonali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, dzieci poprzez zabawę mogły nauczyć się zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz w sytuacjach niebezpiecznych. Serdecznie dziękujemy za tak fantastyczną lekcję bezpieczeństwa!

Więcej informacji