Anioły są wśród nas. Poznaj je...

Aktualności 01 kwietnia 2021

Odwiedziła nas pani Ewa z Koszalina, mama 2-letniego Borysa. Pani Ewa przekazała nam piękny album zatytułowany „Anioły są wśród nas. Poznaj je…”. Album powstał z myślą o szpitalach i poradniach dla rodziców. Wydawnictwo ma trafić w całej Polsce do rodziców, którzy oczekują potomka albo już im się urodziło dziecko z zespołem Downa. Album ma też trafiać do lekarzy.

Autorką pomysłu jest Maria Kwiecień, która przygotowała wydawnictwo w oparciu o rozmowy z rodzicami dzieci z zespołem Downa; na kolejnych stronach zamieściła również zdjęcia dzieci (wśród nich jest m. in. Borys z Koszalina), a także ich rodziców. Zainteresowani znajdą tu także informacje o tym, gdzie – w razie potrzeby – mogą szukać pomocy. Albumy trafiają za darmo do poszczególnych placówek, by te rozpropagowały je dalej, wśród rodziców i medyków. Kilka – za pośrednictwem pani Ewy - trafiło również do naszego Szpitala.

  • To zbiór trudnych i pełnych emocji historii, ale także przepięknych zdjęć – opowiada we wstępie do albumu Maria Kwiecień. – Jego celem jest pokazanie, że w momencie narodzin dziecka z zespołem Downa życie się nie kończy, tylko tak naprawdę zaczyna.

Pani Ewie oraz Borysowi dziękujemy za odwiedziny i albumy - z pewnością przekażemy je dalej, do rodziców i lekarzy.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.