Pomoc dla Ukrainy – w akcję włączyły się szpitale marszałkowskie

Aktualności 11 kwietnia 2022
 
Kolejna dostawa darów medycznych została przekazana ze strony szpitali marszałkowskich z regionu dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. Do akcji przyłączył się również Szpital Wojewódzki w Koszalinie.
 
Trzy ciężarówki ze sprzętem i wyposażeniem medycznym przygotowanym przez szpitale marszałkowskie z regionu, po pokonaniu ponad 1500 km, dotarły do Regionu Czerniowieckiego. Pomoc w postaci m. in. łóżek szpitalnych, respiratorów, czy noszy skompletował, na prośbę zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza, Urząd Marszałkowski w ścisłej współpracy z placówkami medycznym z całego regionu.
 
Wśród zgromadzonych darów były m. in.: łóżka szpitalne, nosze, stojaki do kroplówek, pompy infuzyjne, łóżeczka dziecięce, fotele do dializ, kule, parawany, meble.
 
Tym razem w transporcie były również sprzęty (m. in. łóżka, szafki, materace), które przekazał Szpital Wojewódzki w Koszalinie, a także Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szpital Medicam w Gryficach oraz Szpital Miejski im. Jana Garduły
w Świnoujściu.
 
– Nie ustajemy w zbieraniu darów medycznych. Sukcesywnie przekazujemy je do Ukrainy solidaryzując się z bohaterskim narodem ukraińskim. Ta pomoc jest bardzo cenna, bo każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych ofiarach bestialstwa Rosjan – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – W transporcie znalazły się dary przekazane przez całą zachodniopomorską społeczność. My z budżetu województwa sfinansowaliśmy także koszt paliwa – dodaje.
 
Część darów posłuży do utworzenia centrum rehabilitacji w Czerniowcach. Część rozdysponowana zostanie do innych regionów według najpilniejszych potrzeb zgłaszanych przez ukraińskie szpitale.