W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Aktualności 22 października 2021
Pielęgniarki oraz ratownicy medyczni pracujący w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz na Izbie Przyjęć Ogólnej zorganizowali w Placówce Wsparcia Dziennego w Kusicach (gm. Malechowo) warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
 
Zajęcia zostały zorganizowane pod hasłem: „Nie biorę, ale wiem, co robić”. Uczestnicy spotkania mieli okazję przećwiczyć różne sytuacje, m. in. symulację z udziałem osoby pod wpływem narkotyków i dopalaczy. - Ważne jest, by młodzi ludzie mieli świadomość, jak groźne dla ich życia i zdrowia są różnego rodzaju używki, ale też, by wiedzieli, jak reagować, co robić, gdy w ich otoczeniu znajdzie się osoba odurzona alkoholem albo dopalaczami – mówi Aleksandra Rogala, pielęgniarka oddziałowa w SOR.
 
Podczas zajęć pracownicy medyczni z koszalińskiego Szpitala zaprezentowali również, jak należy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Pokazali również, jak wygląda wyposażenie karetki. Młodzież - w podzięce za spotkanie - przygotowała dla medyków niespodziankę, mianowicie pyszny tort.