W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przyszły na świat trojaczki!

Aktualności 04 listopada 2022

Taki poród nie zdarza się co dzień! W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie w czwartek rano – 3 listopada - urodziły się trojaczki!

Trojaczki - Magda, Piotruś i Ania, bo takie imiona wybrali rodzice - urodziły się właśnie w takiej kolejności. - Magdalena urodziła się pierwsza, o godzinie 8.50, ważyła 1860 – mówi mama Aleksandra Czaplewska. - Ania ważyła 1720, Piotruś – 2200.

Rodzice – pani Ola z panem Marcinem – wiedzieli, że urodzą się trojaczki. Choć początkowo, podczas badań, była mowa o tym, że urodzą się bliźniaki. - Po tygodniu okazało się, że będą trojaczki – dodaje pani Ola. - Wyzwanie ogromne, ale szczęście też ogromne – uśmiecha się młoda mama.

Pani Ola czuje się dobrze, wkrótce zostanie wypisana do domu. Maluchy obecnie przebywają w inkubatorach, ale również dobrze się czują, są zdrowe.

  • Ostatni raz taki poród był u nas w 2014 roku – wtedy w naszym Szpitalu również urodziły się trojaczki – mówi dr n. med. Przemysław Kaczanowski, Koordynator Oddziału Położniczo – Ginekologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. - Porody trojacze są rzadkie. Dla nas to niecodzienna sytuacja. Statystyki pokazują, że porody trojacze zdarzają się raz na 6700 ciąż. Ten poród nastąpił w warunkach planowych, poprzez cięcie, przy pełnej asyście neonatologów. Dzieci urodziły się zdrowe i ładne wagowo. W najbliższych dniach pozostaną jeszcze pod opieką naszych neonatologów.

W Połczynie Zdroju, gdzie mieszka mama trojaczków, z niecierpliwością czeka rodzina, by powitać Magdę, Anię i Piotrusia oraz ich mamę panią Olę.

Z naszej strony składamy gratulacje dla całej rodzinki i życzymy dużo zdrowia dla Mamy i Maluchów!