Szpital zaprasza panie na bezpłatną mammografię

Aktualności 08 maja 2024

Jesteś kobietą, masz 45 lat albo więcej? Skorzystaj z darmowej mammografii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Przypominamy, że od 1 listopada ubiegłego roku większa grupa pacjentek może raz na dwa lata skorzystać z darmowej mammografii bez skierowania. Przychodnia Onkologiczna Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, przy ul. Orlej 2, zaprasza panie w wieku 45 – 74 lata. Wystarczy zadzwonić i umówić się na badania.

Przychodnia zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne przez cały rok. Program jest realizowany dzięki NFZ i Ministerstwu Zdrowia. Na podstawie decyzji Ministra Zdrowia granica wieku uprawnionych do mammografii bez skierowania została przesunięta i dzięki temu z badań mogą korzystać panie w wieku 45 – 74 lata.

Jak się umówić na badania? Wystarczy zadzwonić do Przychodni pod numer: 94 346 00 18 albo 94 346 00 33, w godzinach 8 – 14, od poniedziałku do piątku i umówić się na dogodny termin, a następnie zabrać ze sobą dowód osobisty i wcześniejsze zdjęcia mammograficzne.

Szpitalna Przychodnia Onkologiczna w Koszalinie realizuje badania z wykorzystaniem nowoczesnego mammografu cyfrowego. Badanie nie jest bolesne, trwa chwilę, po wszystkim pacjentka otrzymuje płytę z opisem.

Do badań zachęca lek. med. Mariusz Kwiatkowski, Koordynator Oddziału Dziennego Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie i Kierownik Przychodni Onkologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. - Powinniśmy się badać, gdy czujemy się zdrowi — mówi Kierownik Przychodni Onkologicznej. - Wiele kobiet mammografii i innych badań nie robi, bo boi się, że te coś wykażą. Tymczasem im szybciej postawimy diagnozę, tym większa szansa, że szybciej wrócimy do normalnego życia.

Warto też pamiętać o regularnym samobadaniu piersi, które należy wykonywać raz w miesiącu. Rozpoznanie na wczesnym etapie choroby nowotworowej piersi daje prawie 100 procent pewności całkowitego wyleczenia.

Warto się badać! Warto o siebie zadbać! Dla siebie! Dla rodziny i bliskich!