Światowy Dzień Walki z Rakiem. „Onkologia dobrze się kojarzy”

Aktualności 07 lutego 2024

Światowy Dzień Walki z Rakiem przypada 4 lutego. Hasło tegorocznej kampanii to „Onkologia dobrze się kojarzy”. Na antenie Radia Koszalin o profilaktyce i leczeniu nowotworów mówił nasz lekarz - Przemysław Będkowski, specjalista onkolog kliniczny z Oddziału Dziennego Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Światowy Dzień Walki z Rakiem został ustanowiony w 2000 r. podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Ma on na celu promowanie świadomości na temat raka jako problemu zdrowia publicznego oraz wzmocnienie działań na rzecz poprawy dostępu do wysokiej jakości opieki, badań przesiewowych, wczesnego wykrywania, leczenia i opieki paliatywnej. Jest okazją do podkreślenia, jak ważna w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest profilaktyka. Bo trzeba pamiętać, że badania profilaktyczne pozwalają wykryć chorobę wcześniej, co daje pacjentom szanse na wyleczenie.

Zachęcamy do wysłuchania audycji z udziałem lek. Przemysława Będkowskiego z Oddziału Dziennego Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. W audycji wziął też udział specjalista radioterapii onkologicznej Marcin Białas z Międzynarodowego Centrum Onkologii Affidea Koszalin.

„Wieczorne spotkania”: o tegorocznym Światowym Dniu Raka | Polskie Radio Koszalin (prk24.pl)