Sprzęt od Wojewody Zachodniopomorskiego dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

Aktualności 22 czerwca 2021

Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przekazał na rzecz Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie sprzęt medyczny za prawie pół miliona złotych. Placówka zyskała m. in. aparat do znieczulenia, który trafi do Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych.

Sprzęt, który został podzielony także między inne placówki medyczne w regionie, pochodzi ze Szpitala Tymczasowego w Szczecinie. Spotkanie z dyrektorami obdarowanych przez Pana Wojewodę placówek, zostało zorganizowane w Szczecinie; tu podpisano stosowne umowy.

  • Było mi bardzo przyjemnie, gdy Pan Wojewoda pozytywnie oceniał na forum naszą pracę i starania – mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.
  • Pochwalił nas za sprawną organizację szczepień przeciwko covid i testowanie pacjentów na covid, a także za walkę z pandemią i za całokształt naszej pracy. Wyrazy uznania przekazał dla personelu naszego Szpitala.

Sprzęt, który trafi wkrótce do Szpitala Wojewódzkiego, to m. in. wspomniany aparat do znieczulenia, ale też sztuczna nerka, aparat do tlenoterapii, pompy lekowe, podnośniki dla pacjentów. - Bardzo nam się to wszystko przyda w pracy poszczególnych oddziałów, pomiędzy które zostanie podzielony sprzęt. Dziękujemy Panu Wojewodzie za wsparcie – podkreśla dyrektor Andrzej Kondaszewski.