Rozpoczyna się budowa parkingu. Podczas realizacji inwestycji wystąpią problemy z parkowaniem na terenie Szpitala

Aktualności 13 kwietnia 2023

Lada dzień rozpocznie się budowa parkingu przy Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. To oznacza, że przy ul. Chałubińskiego 7 przybędzie nowych miejsc do parkowania. Jednakże zanim inwestycja zostanie sfinalizowana, podczas jej realizacji trzeba się liczyć z problemami z zaparkowaniem pojazdu na terenie Szpitala. Dwupoziomowy parking będzie budowany w miejscu istniejącego parkingu, od strony ul. Piłsudskiego, w sąsiedztwie Poradni Specjalistycznych. Stąd podczas budowy konieczność wyłączenia tego obszaru z użytkowania od dnia 19 kwietnia br. aż do odwołania. Zakłada się, że realizacja inwestycji może potrwać trzy – cztery miesiące. Jednocześnie nie zmieniają się zasady wjazdu na teren Szpitala. Zmotoryzowani, którzy w tym czasie będą potrzebowali miejsc do zaparkowania pojazdu, są proszeni, by korzystali z miejsc dostępnych w pobliżu Szpitala, m.in. na parkingach wzdłuż ul. Rekreacyjnej (dawna ul. Rolna).

Dzięki inwestycji, którą realizuje Affidea – spółka prowadząca Międzynarodowe Centrum Onkologii, na terenie Szpitala przybędzie ok. 50 miejsc parkingowych. Na dwóch kondygnacjach będzie ich łącznie ok. 150. Na parterze będą wydzielone miejsca dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Wjazd i wyjazd będą dostępne od strony ul. Piłsudskiego.

Z góry przepraszamy naszych pacjentów oraz innych przyjezdnych, którzy w tym czasie będą odwiedzać Szpital, za wszelkie niedogodności i utrudnienia w związku z realizacją inwestycji.