Ponad 6 milionów złotych od Marszałka Województwa dla Szpitala Wojewódzkiego

Aktualności 23 maja 2023

Marszałek wspólnie z Zarządem Województwa podzielił kolejną pulę eurofunduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. To fundusze m.in. na: aparaty do EKG, USG, tlenoterapii, pompy infuzyjne, respiratory, czy łóżka OIOM. Dotacja (ok. 6,4 mln złotych) trafiła również do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

  • Do dziś szpitale odczuwają negatywne skutki pandemii, dlatego przeznaczamy ostatnie już środki unijne z tej perspektywy dla trzech szpitali: w Szczecinie, Koszalinie i Wałczu – poinformował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - W sumie przekazujemy 17,5 mln zł unijnego dofinansowania na zakup lub refundację zakupu najpotrzebniejszego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej. Mam nadzieję, że te pieniądze przydadzą się, a szpitale będą mogły pracować w normalnym trybie.

  • Bardzo dziękuję Panu Marszałkowi i Zarządowi Województwa za kolejną dotację przekazaną w ramach podziału środków z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie – powiedział Andrzej Kondaszewski, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. - To znaczące środki, które pozwolą doposażyć szpitalne oddziały i poradnie w niezbędny sprzęt. Zakupione wyposażenie trafi m. in. na Oddział Zakaźny, na Ginekologię, a także do Pracowni Endoskopowej oraz do Poradni Kardiologicznej i Poradni Urologii. To ogromne wsparcie dla naszych działań na rzecz pacjentów, którzy są objęci naszą opieką, a zarazem wyraz docenienia naszych starań i rozwoju Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.