Podarunki na Mikołajki od MEC-Mikołaja

Aktualności 04 grudnia 2020

Koszalińska spółka - Miejska Energetyka Cieplna, obdarowała Szpital Wojewódzki w Koszalinie, a dokładniej Poradnię Chirurgii Dziecięcej. Do Poradni, która działa w Szpitalu, zostały dostarczone książeczki dla najmłodszych, które wydał MEC, a które mają nie tylko bawić, ale też uczyć dzieci, na czym polega ekologiczne podejście do życia. Książeczki zostały dostarczone do nas oczywiście z myślą o naszych małych pacjentach, którzy trafiają do Poradni, a tych średnio miesięcznie odwiedza nas ok. 400. To dość pokaźna liczba.

Na tym nie koniec. MEC Koszalin dostarczył również do Poradni paczkę z kolorowymi obrazkami i dekoracjami, które przyozdobią ściany pomieszczeń, gdzie obecnie funkcjonuje Poradnia (do czasu zakończenia remontu w tej części Szpitala, gdzie wcześniej działała Poradnia i gdzie wkrótce wróci). Obrazki i dekoracje będą cieszyć oczy małych i trochę większych pacjentów; wraz z przeprowadzką zabierzemy oczywiście te wszystkie piękne dekoracje ze sobą.

Ponadto MEC dostarczył nam jeszcze jedną paczkę, z naklejkami dla dzielnych pacjentów – te, chętne dzieci, podobnie jak kolorowe książeczki, będą otrzymywać od nas na koniec wizyty, w nagrodę za wytrwałość i odwagę.

  • Bardzo dziękujemy spółce MEC za te wszystkie podarunki – mówi Renata Chmurzyńska, pielęgniarka koordynująca w Poradniach Specjalistycznych. - Na pewno w pełni je wykorzystamy, ku radości naszych małych pacjentów. Wiadomo, że wizyta w szpitalu, w poradni, dziecku może się niezbyt dobrze kojarzyć. A takie kolorowe drobiazgi, obrazki, naklejki, to zawsze dobry sposób, by odwrócić uwagę dziecka, a na koniec wizyty wynagrodzić.

Co ważne, wszystkie gadżety przeszły tzw. kwarantannę, są więc czyste, bezpieczne. Oczywiście decyzja, co do przyjęcia książeczki, czy naklejki należy do rodziców i opiekunów, którzy nas odwiedzą.

Na zdjęciu: Dorota Skrzypińska, rejestratorka medyczna oraz Roma Rosielewska, pielęgniarka w Poradni Chirurgii Dziecięcej.

  • Książeczki, podobnie jak obrazki i dekoracje, są piękne, kolorowe, dzieci z pewnością będą się cieszyć – mówią obie panie.