Pierwsze wywiady nowego Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Zapraszamy dziś do oglądania i wysłuchania TV MAX oraz gk24.pl i prk24.pl

Aktualności 05 września 2023

Szpital Wojewódzki w Koszalinie ma od kilku dni nowego Dyrektora – stanowisko to objął 29 sierpnia Piotr Sołtysiński. Kolejny dzień pracy w nowym miejscu minął m.in. pod znakiem prawdziwego maratonu wywiadów z dziennikarzami, w których Piotr Sołtysiński mówił m.in. o pierwszych decyzjach i zamierzeniach.

Pan Dyrektor odwiedził dziś Polskie Radio Koszalin (wywiadu można wysłuchać na stronie prk24.pl: Piotr Sołtysiński o przyszłości oddziału neurologii: do końca roku może zostać odwieszony | Polskie Radio Koszalin (prk24.pl) albo: prk24.pl/72502172/piotr-soltysinski-o-przyszlosci-oddzialu-neurologii-do-konca-roku-moze-zostac-odwieszony ).

Ponadto gościł też w Redakcji Głosu Koszalińskiego (wywiad dostępny na stronie gk24.pl) oraz w Redakcji Koszalińskiej Telewizji Kablowej TV MAX. Do obejrzenia wywiadu zachęcamy dzisiaj (5 września) o godz. 17.35 w Programie „Tło wydarzeń”; powtórki co dwie godziny przez całą dobę.

Nagranie wywiadu w TV MAX jest też dostępne TUTAJ

Piotr Sołtysiński ma 62 lata. Jest doświadczonym menadżerem zdrowia. Przez wiele lat zarządzał inną marszałkowską placówką medyczną - Szpitalem Medicam w Gryficach. Był jednym z pięciu kandydatów, którzy w rozmowie kwalifikacyjnej ubiegali się o stanowisko dyrektora koszalińskiego szpitala. Nowy szef koszalińskiej lecznicy kierować będzie jednostką przez najbliższych sześć lat.