Pierwsza konferencja prasowa z udziałem nowego Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

Aktualności 04 września 2023

W poniedziałek (4 września) w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie odbyła się konferencja z udziałem nowego Dyrektora placówki Piotra Sołtysińskiego. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego w spotkaniu uczestniczył Wicemarszałek Tomasz Sobieraj oraz Robert Sutarczyk, Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia; natomiast ze strony Szpitala – poza nowym Panem Dyrektorem – Zastępca Dyrektora ds. Techniczno-Administracyjnych Magdalena Sikora oraz Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Rajmund Rajewski.

  • Zarząd Województwa przyjmując rekomendację komisji konkursowej, jednogłośnie powołał Pana Piotra Sołtysińskiego na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Pan Piotr Sołtysiński wcześniej pełnił funkcję Dyrektora innego szpitala marszałkowskiego – Szpitala w Gryficach. Szpital w Gryficach jest jednym z najlepszych ośrodków leczenia oparzeń w Polsce i przynosi dochód ok. 6 – 7 milionów rocznie - mówił Wicemarszałek Tomasz Sobieraj życząc nowemu Dyrektorowi powodzenia na nowym stanowisku. - Neurologia i Chirurgia Naczyniowa to są te problemy, którymi należy się zająć. Poza tym są realizowane inwestycje, które trwają na Oddziale Kardiologii oraz na Oddziale Onkologii. Przed Panem Dyrektorem ponadto kolejne wyzwania i kolejne pieniądze – 60 milionów na inwestycje.

  • Zaczynam pracę od drobnych zmian komunikacyjnych, gdyż uważam, że należy poprawić komunikację w Szpitalu – zapowiedział Dyrektor Piotr Sołtysiński. - Wyzwania, o których powiedział Pan Marszałek - dotychczasowy Zarząd Szpitala pracuje nad tymi tematami, o których Państwo wiecie i widać rozwiązania. Jeżeli chodzi o inwestycje i fundusze – przydałoby się więcej niż 60 milionów – stwierdził Dyrektor Piotr Sołtysiński, wskazując, że potrzeb inwestycyjnych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie jest bardzo dużo.

Zastępca Dyrektora Rajmund Rajewski poinformował, że aktualnie trwają rozmowy z neurologami, które mają doprowadzić do ponownego uruchomienia Oddziału Neurologii. Przewidywany termin to listopad. Dyrekcja czyni też starania, by ponownie uruchomić Oddział Chirurgii Naczyniowej.

  • Jeżeli chodzi o trzeci zawieszony oddział, czyli Oddział Dermatologii - nie ma chętnych lekarzy, którzy podjęliby się pracy w Oddziale, ale planujemy zwiększyć liczbę lekarzy w Poradni Dermatologicznej i to, co będzie możliwe, maksymalnie chcemy wdrożyć w tej poradni.

Piotr Sołtysiński 29 sierpnia 2023 roku oficjalnie objął stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. To efekt decyzji Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, który kilkanaście dni temu zakończył postępowanie konkursowe. Nowy szef koszalińskiej lecznicy kierować będzie jednostką przez najbliższych sześć lat.

Piotr Sołtysiński ma 62 lata. Jest doświadczonym menadżerem zdrowia. Przez wiele lat zarządzał inną marszałkowską placówką medyczną - Szpitalem Medicam w Gryficach. Był jednym z pięciu kandydatów, którzy w rozmowie kwalifikacyjnej ubiegali się o stanowisko dyrektora koszalińskiego szpitala.