Nasza Kardiologia przygotowuje się do warsztatów ogólnopolskich

Aktualności 20 marca 2024

Personel naszego Oddziału Kardiologii uczestniczył w warsztatach przygotowawczych, które zostały przeprowadzone w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Mowa o zabiegach implantacji elektrody w lewą odnogę pęczka Hisa. Odbyły się cztery zabiegi, których operatorami byli doktorzy Oddziału: Krzysztof Krzyżanowski, Krzysztof Patyński i Piotr Domaracki wraz z zespołem pielęgniarek i techników.

  • To był swego rodzaju wstęp i nawiązanie do ogólnopolskich warsztatów, które po raz kolejny przygotowujemy dla lekarzy z całej Polski. Spodziewamy się udziału ponad stu specjalistów – mówi dr n med. Elżbieta Zinka, Koordynator Oddziału Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Tegoroczne warsztaty, które są organizowane przez naszą Kardiologię po raz 20., odbędą się w dniach 17 – 19 kwietnia w Mielnie, pn. Kurs fizjologicznej resynchronizacji CPP. Tam na miejscu uczestnicy warsztatów będą śledzić przekaz na żywo z zabiegów przeprowadzanych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Podczas warsztatów są także przewidziane wykłady.