„Magia” na powitanie wiosny – kolorowo, radośnie i magicznie

Aktualności 21 marca 2024

Na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie zrobiło się magicznie kolorowo. To za sprawą naszych gości - przedstawicieli Fundacji Pomocy Dzieciom „Magia” z Koszalina, którzy odwiedzili małych pacjentów z okazji powitania wiosny. Przynieśli ze sobą nie tylko ogrom pozytywnej energii, ale też mnóstwo kolorowych naklejek przedstawiających postaci ze znanych bajek. Te naklejki od razu trafiły na ściany poszczególnych sal na Oddziale Dziecięcym. Dzięki temu trochę smutne dotąd ściany stały się bardzo kolorowe.

  • Za sprawą ludzi z Fundacji „Magia” sale chorych stały się bajkowe i kolorowe – mówi Anna Iwanisik, Pielęgniarka Oddziałowa na Oddziale Dziecięcym. - Ściany nabrały nowego blasku i zmieniły się ogromnie, rozbudziły fantazję u dzieci. I zaczęło się” „Ja chcę być na sali z Psim Patrolem, a ja tam, gdzie jest gąbka” – śmieje się Pani Oddziałowa.

  • Bardzo dziękujemy cudownym darczyńcom za gest i pomoc – dodaje Anna Iwanisik. - Dziękujemy także za artykuły papiernicze i puzzle. Dziękujemy również pewnej anonimowej pani, która odpowiedziała na apel Fundacji i przyniosła dla nas torbę pełną artykułów papierniczych dla dzieci.

  • Pomysł zrodził się jeszcze podczas remontu, gdy włączyliśmy się w przygotowanie świetlicy dla dzieci – mówi Adam Jaremko, Prezes Fundacji. - Pani Oddziałowa mówiła, że sale są mało kolorowe, przez to trochę smutne i dziś jest finał. Zaprzyjaźniony grafik przygotował bajkowe naklejki i dzięki temu możemy przyozdobić ściany w salach, na powitanie wiosny, słonecznej wiosny, która jest tuż tuż – przekonuje Adam Jaremko.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. To był strzał w dziesiątkę! Ściany wyglądają naprawdę bajecznie kolorowo, czego dowodem są zdjęcia.