Gramy wszyscy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Media o alpinistach i akcji w Szpitalu

Aktualności 25 stycznia 2024

Przed nami wielki finał WOŚP! Już w najbliższą niedzielę zagramy wszyscy z Wielką Orkiestrą Jurka Owsiaka. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji, dzięki której nasz Szpital, podobnie, jak inne placówki medyczne w kraju, zyskuje każdego roku nowy sprzęt.

Za nami wizyta alpinistów przemysłowych, którzy przeobrazili się w superbohaterów z bajek i odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach pediatrycznych w naszym Szpitalu oraz – uwaga – zjeżdżali na linach z dachu. Wszystko w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To było prawdziwe widowisko! Wydarzenie wywołało ogromne wrażenie na naszych małych pacjentach. Dorośli też się świetnie bawili.

Dodajmy, że w tym roku WOŚP gra pod hasłem: Tu wszystko gra OK!. Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!. Akcja „Alpiniści dla WOŚP” została zorganizowana w całym kraju w 32 szpitalach. Towarzyszy jej internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP pod adresem: eskarbonka.wosp.org.pl/wopunanopu Można też dokonywać wpłat za pośrednictwem strony głównej: eskarbonka.wosp.org.pl To czwarta edycja akcji „Alpiniści dla WOŚP”. Dzięki poprzednim edycjom i zaangażowaniu alpinistów w szpitalach w całej Polsce, udało się zebrać ok. 55 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry.

O tym, co się wydarzyło w miniony poniedziałek (22 stycznia), a także o wizycie szczególnych gości, można przeczytać, wysłuchać i obejrzeć na wskazanych poniżej stronach i nagraniach.

Bajkowo i wyczynowo. "Alpiniści dla WOŚP" odwiedzili pacjentów z koszalińskiego szpitala [WIDEO] (tvp.pl)

https://szczecin.tvp.pl/75511569/bajkowo-i-wyczynowo-alpinisci-dla-wosp-odwiedzili-pacjentow-z-koszalinskiego-szpitala

Alpiniści w strojach superbohaterów odwiedzili oddział dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie [ZDJĘCIA] | Polskie Radio Koszalin (prk24.pl)

https://prk24.pl/75509721/alpinisci-w-strojach-superbohaterow-odwiedzili-oddzial-dzieciecy-szpitala-wojewodzkiego-w-koszalinie

Superbohaterowie z wizytą u dzieci w koszalińskim szpitalu. Alpiniści przemysłowi zrobili niespodziankę chorym maluchom - zdjęcie nr 1 (wyborcza.pl)

https://koszalin.wyborcza.pl/koszalin/51,179397,30619005.html#S.galeria-K.C-B.1-L.1.duzy

Najmłodszych pacjentów koszalińskiego szpitala odwiedzili wyjątkowi goście | Głos Koszaliński (gk24.pl)

https://gk24.pl/najmlodszych-pacjentow-koszalinskiego-szpitala-odwiedzili-wyjatkowi-goscie/ar/c1-18254223

Alpiniści dla WOŚP – akcja pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" - ekoszalin.pl

https://ekoszalin.pl/artykul/25573-Alpinisci-dla-WOSP-%E2%80%93-akcja-pod-haslem-%E2%80%9EPluca-po-pandemii-Gramy-dla-dzieci-i-doroslych

Alpiniści dla WOŚP - Superbohaterowie w Szpitalu Wojewódzkim [FOTO, FILM] - KoszalinInfo

https://koszalininfo.pl/alpinisci-dla-wosp-superbohaterowie-w-szpitalu-wojewodzkim-foto-film/

Załączniki: