Dzień Dziecka w Szpitalu z uśmiechem i prezentami!

Aktualności 31 maja 2024

Wyjątkowe święto, jakim jest Dzień Dziecka, w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie celebrujemy już od kilku dni. Jak co roku, dzięki sponsorom i ludziom dobrego serca udało nam się przygotować mnóstwo upominków i niespodzianek dla naszych małych pacjentów, by umilić im pobyt w Szpitalu. Na Oddziale Dziecięcym gościliśmy już przed weekendem panie ze Stowarzyszenia Era Kobiet z Koszalina, które własnoręcznie uszyły dla dzieci kolorowe ptaszki, przekazały też słodkości. W piątek gościliśmy przedstawicieli Klubu Czerwona Mila, czyli Honorowych Dawców Krwi oraz pracowników z Aresztu Śledczego w Koszalinie – oni również przynieśli podarunki dla najmłodszych, ale też dla starszych dzieci.

Na tym nie koniec – w sobotę zapowiedzieli się z wizytą Superbohaterowie. Będą także prezenty od dzieci z Przedszkola nr 10 i 22 w Koszalinie, a także ze Szkoły w Malechowie i SP nr 3 w Koszalinie. Prezenty obiecał przywieźć w poniedziałek Antoni Mazur z firmy HydroFlex. Paczkę pełną książek dla dzieci Szpital otrzymał także od 14-letniego Mieszka, który zorganizował akcję zbiórki książek dla szpitali w całej Polsce pod hasłem „Książki bez recepty”. Ponadto upominki dla dzieci Szpital przygotował także dzięki sponsorowi – firmie Ziaja.

Wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych. Takie gesty zawsze cieszą i wywołują uśmiechy na twarzach małych pacjentów, a to na pewno ma pozytywny wpływ na ich stan zdrowia. Dzięki temu mogą szybciej wrócić do domu.