Dzień Dziecka

Aktualności 02 czerwca 2021

Dzień Dziecka to najbardziej radosne święto, które wywołuje uśmiech na buzi każdego dziecka. Zwłaszcza wtedy, gdy najmłodsi są zaskakiwani miłymi niespodziankami i obsypywani upominkami.

1 czerwca od rana w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przebywające tu dzieci, ale też te, które zjawiły się w Izbie Przyjęć, były obdarowywane prezentami.

  • Co roku Szpital Wojewódzki, przy wsparciu sponsorów, różnych organizacji i ludzi dobrego serca, przygotowuje niespodzianki dla małych pacjentów. Tak też było w tym roku – mówi Anna Iwanisik, pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Dziecięcym. - Odwiedzili nas m. in. uczniowie i nauczyciele ze Szkoły w Konikowie, byli też przedstawiciele Caritasu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej z „pudełkami szczęścia”, a także piłkarze z Klubu Gwardia Koszalin, którzy przygotowali specjalny pokaz oraz upominki. Piękne poduchy własnoręcznie przygotowali i dostarczyli podopieczni Fundacji Pracownia Pomysłów. Odwiedzili nas również z prezentami przedstawiciele Przedszkola nr 22 w Koszalinie. Dzieci dostały też bajkowe zestawy papiernicze od Prekursora Artystycznego. Tych, którzy nas wsparli i pamiętali o małych pacjentach, jest więcej – wszystkim bardzo dziękujemy.

  • Cieszą nas te piękne gesty wrażliwości na potrzeby innych, szczególnie tych najmłodszych naszych pacjentów – mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala. - Przekazane niespodzianki z pewnością umilą pobyt dzieciom w Szpitalu i sprawią, że szpitalna codzienność nabierze kolorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za pamięć i inicjatywę.

Z powodu pandemii i obostrzeń sanitarno-epidemicznych wstęp na Oddział Dziecięcy jest obecnie ograniczony. Dlatego też mali pacjenci mogli jedynie oglądać pokazy piłkarskie przez okna. Gwardziści zagrali też przy okazji dla dorosłych – ich umiejętności i pokazowy trening mogli podziwiać pacjenci oraz personel Oddziału Wewnętrznego oraz Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Kardiologii.