Badajmy się! Rozmowa z Wojciechem Jasińskim, chirurgiem onkologiem ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

Aktualności 03 listopada 2021

Codziennie w kraju diagnozę dotyczącą nowotworu piersi słyszy 50 kobiet i codziennie 15 kobiet z powodu nowotworu piersi umiera. Te dane porażają, ale też pokazują, jak ważne jest wczesne wykrycie choroby.

O profilaktyce, jej znaczeniu w leczeniu nowotworów, zwłaszcza w kontekście nowotworu piersi, a także o możliwości skorzystania z darmowych badań z Wojciechem Jasińskim, chirurgiem onkologiem ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie rozmawia Anna Suwałowska z koszalińskiej Telewizji MAX. Nagranie znajdziecie poniżej. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania!

Przy okazji przypominamy również, że w Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej 2 w Koszalinie prowadzimy darmowe badania mammograficzne dla pań z regionu. Mogą tu zgłaszać się panie w każdym wieku. Co ważne - panie w wieku 50 – 69 lat nie potrzebują skierowania na badanie mammograficzne, wystarczy, że zadzwonią i umówią się na konkretny dzień i godzinę. Zapraszamy! Badanie jest wykonywane przy pomocy nowoczesnego mammografu cyfrowego. Trwa chwilę, jest bezpieczne, nie jest bolesne.

 

Podajemy telefony do Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej 2 w sprawie rejestracji: 94 346 00 18; 346 00 33.