Alpiniści dla WOŚP – akcja pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Aktualności 22 stycznia 2024

Na tydzień przed 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie pojawili się alpiniści przemysłowi. Przebrani za superbohaterów znanych z bajek, zjechali na linach z dachu budynku Pawilonu Dziecięcego. Emocji było co niemiara!

Nasi goście to wyspecjalizowani technicy dostępu linowego, którzy po raz kolejny wspierają Orkiestrę Jurka Owsiaka i po raz kolejny odwiedzili też nasz Szpital. Dzieci witały ich z uśmiechami. I o to chodziło! Bo alpiniści przemysłowi podczas tej akcji wspierają WOŚP i „malują” uśmiechy na buziach małych pacjentów. - Pięć minut ich uśmiechu jest warte każdej ceny, każdego wysiłku, by choć na chwilę zapomniały o tym, że są w szpitalu, że są chore – mówią alpiniści.

Mali pacjenci czekali na superbohaterów od rana. Przygotowali dla szczególnych gości kolorowe laurki. Swoich idoli mogli oglądać przez okna oddziałów, ale też bezpośrednio na oddziale. To były ogromne emocje i radość!

  • Cieszymy się, że po raz kolejny Szpital Wojewódzki w Koszalinie odwiedzili alpiniści, którzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowali specjalny pokaz dla małych pacjentów. To dla dzieci z pewnością duża odmiana i urozmaicenie w te niezbyt dla nich radosne dni – mówił Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, który również dołączył do WOŚP, wystawiając na licytację wspólny obiad w wybranym miejscu na Pomorzu Zachodnim. - WOŚP mocno wspiera nasz koszaliński Szpital. Do tej pory placówka zyskała dzięki Orkiestrze sprzęt za ponad 7 milionów złotych. Potrzeb jest oczywiście o wiele więcej, ale bardzo doceniamy wsparcie WOŚP. Niech Orkiestra Jurka Owsiaka gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

Z naszej strony dziękujemy pomysłodawcom za inicjatywę, która dała ogromną garść szczęśliwych chwil naszym małym pacjentom. Superbohaterowie nie tylko przygotowali dla nich arcyciekawy pokaz, ale też upominki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy w imieniu dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych!

W tym roku WOŚP gra pod hasłem: Tu wszystko gra OK!. Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!. Akcja „Alpiniści dla WOŚP” jest prowadzona w całym kraju w 32 szpitalach. Towarzyszy jej internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP pod adresem: eskarbonka.wosp.org.pl/wopunanopu Można też dokonywać wpłat za pośrednictwem strony głównej: eskarbonka.wosp.org.pl To czwarta edycja akcji „Alpiniści dla WOŚP”. Dzięki poprzednim edycjom i zaangażowaniu alpinistów w szpitalach w całej Polsce, udało się zebrać ok. 55 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry.

Przez te wszystkie lata, odkąd gra WOŚP, Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał dzięki Orkiestrze sprzęt o łącznej wartości sięgającej ponad 7 mln złotych. To m. in. respirator noworodkowy dla Oddziału Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, dwa kardiomonitory dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowo-Ortopedycznej, dwa aparaty do znieczulenia dzieci dla Bloku Operacyjnego Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Lista podobnych przykładów jest o wiele dłuższa. Nowy sprzęt trafił też m. in. do Zakładu Mikrobiologii w Szpitalu.