Zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin dołączyły do naszej akcji „Dbam o piersi”! Dziękujemy! I gratulujemy wygranej!

Aktualności 24 października 2022

W miniony weekend w Koszalinie został rozegrany mecz między szczypiornistkami Młynów Stoisław Koszalin a zespołem MKS PR Urbis Gniezno. Nasze dziewczyny pokonały MKS PR Gniezno 30:20. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki! Jednocześnie dziękujemy za inicjatywę! Nasze zawodniczki postanowiły bowiem dołączyć do akcji profilaktycznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

  • Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Przyłączamy się do akcji mającej na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do regularnych badań. Dziś zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin oraz MKS PR Gniezno wybiegną podczas prezentacji z takimi naklejkami, włączając się w akcję Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie „Dbam o piersi”! - – poinformował na swoim FB Klub Piłka Ręczna Koszalin.

I tak właśnie było! Czego dowodem są zamieszczone tutaj zdjęcia. Zawodniczki obu drużyn zaprezentowały się z przekazanymi przez nas naklejkami symbolizującymi akcję „Dbam o piersi”.

  • Tym razem podczas rozgrzewki zawodniczkom towarzyszyły przypięte do bluz różowe wstążeczki. Tym samym szczypiornistki włączyły się w akcję Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, podkreślając jak ważna jest profilaktyka polegająca na systematycznym samobadaniu piersi – mówi Mariola Marko – Latocha, Wiceprezes Zarządu Piłka Ręczna Koszalin SA.
    Dzięki temu o akcji, a przede wszystkim o profilaktyce raka piersi, znowu zrobiło się głośno. Wierzymy, że tym sposobem kolejne panie przekonają się, by zgłosić się na badania. Bo warto zadbać o siebie! Warto się badać!

Przypominamy, przez cały rok (nie tylko w październiku) w szpitalnej Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej w Koszalinie można korzystać z darmowej mammografii. Przychodnia realizuje badania z wykorzystaniem nowoczesnego mammografu cyfrowego. Panie w wieku 50 – 69 lat mogą zgłosić się na badania bez skierowania. Wcześniej należy zadzwonić do Przychodni pod numer: 94 346 00 18 albo 94 346 00 33, w godzinach 8 – 14, od poniedziałku do piątku i umówić się na dogodny termin. Na badania zapraszamy również panie spoza tego przedziału wiekowego, po wcześniejszej wizycie w Poradni Onkologicznej. Z całego regionu! Nie tylko z Koszalina!