Walentynkowy rekord! Mieszkańcy gminy Będzino przygotowali aż 750 kartek z życzeniami

Aktualności 13 lutego 2023

Tego jeszcze nie było! Dzieci i dorośli mieszkańcy gminy Będzino zaangażowali się na 200% w przygotowanie walentynkowych kartek dla Pacjentów naszego szpitala. To kolejny raz, gdy mali i duzi mieszkańcy, z inicjatywy Natalii Jastrzębskiej, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie w powiecie koszalińskim, zaskoczyli nas efektami swojej pracy przygotowując piękne, kolorowe i tak bardzo różne kartki z życzeniami. Przypomnijmy, po raz pierwszy z tym pomysłem Pani Natalia wyszła dokładnie rok temu, przed ubiegłorocznymi Walentynkami, później był czas na życzenia świąteczne – Wielkanocne oraz Bożonarodzeniowe, a teraz kolejne Walentynki i kolejne kartki. Tym razem padł rekord! Otrzymaliśmy aż 750 kartek! Jest ich tak dużo, że z okazji Dnia Walentynek zostaną przekazane nie tylko naszym Pacjentom, ale też Personelowi Szpitala. - Prace nad kartkami trwały blisko dwa miesiące – zdradza Natalia Jastrzębska, która kolejny raz pilotowała akcję. Kartki powstawały na zajęciach w świetlicach, na spotkaniach mieszkańców i podopiecznych różnych placówek gminnych, a nawet na zebraniu w… Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest nam niezmiernie miło i cieszymy się w imieniu naszych Pacjentów z kolorowych kartek.

  • Nasze pacjentki były szczęśliwe, gdy dostały podobne kartki z życzeniami na święta. Taki drobny gest, od serca, a daje tyle radości – powiedziała Magdalena Wojcieszek, Sekretarka Medyczna na Pododdziale Ginekologii, która odebrała kartki dla swojego Oddziału.

Lista osób i instytucji, które włączyły się w realizację tego sympatycznego przedsięwzięcia jest tym razem jeszcze dłuższa niż ostatnio; oto ona:

1) Sylwia Halama - Wójt Gminy Będzino

2) Dom Kultury w Będzinie

3) Dom Ludowy w Mścicach

4) Dom Ludowy w Tymieniu

5) Świetlica w Strzepowie

6) Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy

7) Natalia Jastrzębska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie

8) Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie

9) Barbara Palińska

10) Przedszkole w Będzinie

11) Przedszkole „Promyki Bałtyku” w Mścicach

12) Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Mścicach

13) Szkoła Podstawowa im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu

14) Szkoła Podstawowa w Dobrzycy

15) Szkoła Podstawowa w Będzinie z siedzibą w Łeknie

16) Spółdzielnia Mieszkaniowa Zalesie w Mścicach

17) Środowiskowy Dom Samopomocy w Będzinie

18) Mieszkanie Chronione w Będzinie

  • Do tej grupy można śmiało dopisać jeszcze grupę Smerfów z Przedszkola w Ustroniu Morskim – jak widać nasza inicjatywa rozrasta się na tyle mocno, że zaczyna przekraczać granice naszej gminy – śmieje się Pani Natalia.

Na ręce Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie przekazaliśmy dla każdej instytucji podziękowania od Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy mieszkańcom gminy Będzino za zaangażowanie i przygotowanie tylu pięknych kartek! A wszystkim życzymy uśmiechu w Dniu św. Walentego.