Przed nami 30. finał WOŚP! W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie też zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę odwiedz...

"> W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie też zagra Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka! - Szpital Wojewódzki Koszalin

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie też zagra Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka!

Aktualności 27 stycznia 2022

Przed nami 30. finał WOŚP! W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie też zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę odwiedzą nas Alpiniści! Zbiórka trwa! Dorzuć grosz i Ty! Jeżeli zechcesz, to superbohaterowie na linach umyją Twoje okna. Zalicytuj!

 
Akcja „Alpiniści dla WOŚP 2022" rozpoczęła się 23 stycznia i zakończy ostatniego dnia stycznia. W niedzielę, 30 stycznia, gdy przypada 30. finał WOŚP, grupa Alpinistów odwiedzi Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Tu Alpiniści pojawią się o godzinie 10.30 na dachu budynku Pawilonu Dziecięcego, gdzie znajdują się oddziały dziecięce. Podobnie, jak w innych szpitalach w kraju, które również włączyły się do akcji, jest zaplanowane wielkie mycie okien w 4-kondygnacyjnym budynku. A że okna w Pawilonie Dziecięcym są zabezpieczone kratami, ze względu na bezpieczeństwo małych pacjentów, wpadliśmy na pomysł, by w ramach akcji odbyło się mycie, ale właśnie tych krat. Bo ważny jest efekt i wrażenia dzieci – Alpiniści, w przebraniach superbohaterów, podczas akcji będą zjeżdżać na linach. I to wszystko na oczach małych pacjentów, którzy będą akurat przebywać na oddziałach.
 
W sumie w akcji „Alpiniści dla WOŚP 2022” w całym kraju weźmie udział ok. 500 pracowników branży wysokościowej - wykwalifikowanych techników dostępu linowego. Alpiniści po raz drugi grają do jednej bramki z WOŚP, dodatkowo w tym roku asystować będą ochotnicy straży pożarnej. Wszyscy w roli superbohaterów, przebrani za postaci z bajek, zjadą na linach i umyją okna w salach najmłodszych pacjentów. Dzieci zobaczą za oknem m. in. Batmana, Spidermana, Minionki.
 
Na liście jest 41 miast, w tym Koszalin, 45 szpitali i ponad 100 oddziałów dziecięcych, tysiące metrów kw. umytych okien i jeszcze więcej namalowanych uśmiechów.
 
Co ważne - akcji towarzyszą licytacje, z których dochód zasili konto WOŚP.
Podajemy linki, pod którymi można znaleźć licytacje.
 
Skarbonka jest dostępna pod adresem:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/xxyeq4
 
Aukcje Allegro:
 
- do 3 lutego można licytować:
 
- do 4 lutego można licytować:

Inicjatorzy pomysłu wyjaśniają szczegóły: - Pragniemy przekazać na aukcję wyjątkową usługę, a mianowicie przebrani za superbohaterów umyjemy okna zewnętrzne wskazanego przez zwycięzcę obiektu, z zastosowaniem technik dostępu linowego i w przebrani za superbohaterów. Wysokość i powierzchnia nie ma dla nas ograniczeń. Zasady są proste. Podstawowym przedmiotem aukcji jest umycie 30 m kw. okien z zastosowaniem technik dostępu linowego przez trzech wykwalifikowanych techników przebranych w stroje superbohaterów. We wskazanym przez zwycięzcę miejscu. W okresie między 1 marca a 31 sierpnia tego roku. Termin jest do ustalenia z wyprzedzeniem minimum czterech tygodni. Każde 10 zł na aukcji to kolejny 1 m kw. okna, a każde dodatkowe 50 m kw. to kolejny superbohater. Pokrywamy wszystkie koszty i dotrzemy w każde miejsce na terenie RP. W porozumieniu - nawet na terenie całej Europy. Zapraszamy do licytacji i kibicowania – zachęcają Alpiniści.
 
Pamiętajcie! Liczy się każda złotówka! Jubileuszowy 30. Finał WOŚP zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.
 
Rok temu w akcję Alpinistów zaangażowały się 22 szpitale w 18 miastach. Udało się wówczas zebrać 18.150 złotych. W tym roku liczba szpitali wzrosła, a co za tym idzie – pomysłodawcy liczą na większe wpływy na konto WOŚP. - Idziemy po kolejny rekord! - zapowiadają Alpiniści. - Gramy, bo lubimy. Myjemy, bo chcemy. Ale będzie myte!
 
O tym, jak ważne i cenne jest wsparcie WOŚP dla szpitali w całym kraju, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To wiele milionów złotych wydanych na wyposażenie i sprzęt medyczny! Dla przykładu tylko do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie przez lata trafił sprzęt łącznie za ponad 5 milionów złotych. Przez ostatnie dwa lata – za około milion, w tym m. in. respirator noworodkowy dla Oddziału Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, dwa kardiomonitory dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowo-Ortopedycznej, dwa aparaty do znieczulenia dzieci dla Bloku Operacyjnego Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Lista podobnych przykładów jest o wiele dłuższa. Dowodem są wszechobecne w Szpitalu serduszka WOŚP, które są nieodłącznym symbolem tego ogromnego przedsięwzięcia. W tym roku też gramy, tym razem w ramach wsparcia diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie się działo!