Udało się! Orkiestra zagrała! Szpital i małych pacjentów odwiedzili Alpiniści!

Aktualności 08 lutego 2022
Szpital Wojewódzki w Koszalinie odwiedziła w sobotę (5 lutego) grupa Alpinistów - wykwalifikowanych techników dostępu linowego, którzy po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji na rzecz wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Tym razem pogoda była łaskawa i udało się! Tydzień temu, w dzień finału WOŚP, z powodu złych warunków pogodowych, trzeba było zmienić plany. Natomiast w tę sobotę, zgodnie z planem, Alpiniści przebrani w stroje superbohaterów zjechali na linach z dachu Pawilonu Dziecięcego. Podczas zjazdu myli okna oraz kraty. A wszystko to na oczach małych pacjentów z oddziałów dziecięcych. Dzieci były szczęśliwe! W podzięce przygotowały laurki dla superbohaterów.
 
- To wszystko robimy dla dzieciaków! - mówił Damian Żelazko, koordynator akcji „Alpiniści dla WOŚP 2022”. - Pięć minut ich uśmiechu jest warte każdej ceny, każdego wysiłku, by choć na chwilę zapomniały o tym, że są w szpitalu, że są chore.
 
Akcja „Alpiniści dla WOŚP 2022”, w ramach 30. finału Orkiestry, rozpoczęła się 23 stycznia. W tym roku na liście było 41 miast (w tym Koszalin), 45 szpitali i ponad 100 oddziałów dziecięcych, tysiące metrów kw. umytych okien i jeszcze więcej namalowanych uśmiechów.
 
Całej akcji przez te wszystkie dni towarzyszyły licytacje, m. in. można było wylicytować mycie dużej powierzchni okien na wysokości, właśnie w wykonaniu Alpinistów. Każda złotówka z licytacji zasili konto WOŚP. Dziękujemy wszystkim za wsparcie Wielkiej Orkiestry! Dziękujemy również Alpinistom, a małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Siema!