Szpital Wojewódzki w Koszalinie ma wystarczający zapas tlenu dla pacjentów

Aktualności 12 listopada 2020

W dobie, gdy do pacjentów z każdej strony płyną sygnały powielane przez kolejne media, że w placówkach medycznych w kraju brakuje tlenu, dyrekcja naszego Szpitala pragnie uspokoić, że Szpital Wojewódzki w Koszalinie nie ma tego problemu.

Nasz szpital – mając na uwadze trudną sytuację pandemiczną, a także wzrost zapotrzebowania na tlen ze strony poszczególnych oddziałów szpitalnych - odpowiednio wcześniej zamówił nowy 35-tonowy zbiornik z ciekłym tlenem – informuje Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Nowy zbiornik zastąpił już wykorzystywany dotąd zbiornik 10-tonowy. Średnie zużycie tlenu ciekłego w koszalińskim szpitalu wynosi 500 – 600 kg na dobę. Tak więc tlen zgromadzony w nowej butli wystarczy na ok. 1,5 miesiąca. Zużyte zasoby tlenu ciekłego będą na bieżąco uzupełniane przez dostawcę. – Z tym także nie ma problemu – zapewnia dyrektor Andrzej Kondaszewski.

Na zdjęciu:

Nowy zbiornik, który dzierżawi szpital, stanął na terenie placówki, na specjalnie przygotowanym do tego fundamencie. Tlen w ciekłej postaci wpływa do zamontowanej obok parownicy, gdzie jest zamieniany na postać gazową, a następnie jest rozprowadzany poprzez instalację na poszczególne oddziały szpitalne.

Fot. SWK