Rycerze w tym roku nie zawiedli – odwiedzili nas z prezentami od Mikołaja

Aktualności 16 grudnia 2020

W środę (16 grudnia) ze świątecznymi podarkami dla małych pacjentów, którzy przebywają na Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, odwiedzili nas rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. To już tradycja, więc tym bardziej nam miło, że pamiętali o nas, a przede wszystkim o tych najmłodszych i nieco starszych, którzy w okresie świątecznym muszą spędzić jakiś czas w naszym Szpitalu. – To cieszy, że otacza nas tyle wspaniałych osób i że o nas pamiętają i wspierają – mówi Anna Iwanisik, pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. – A zwłaszcza, że wspierają dzieci, które w okresie świątecznym zamiast w domu przebywają u nas; my ze swojej strony staramy się im ten czas jak najbardziej urozmaicić i umilić. A inicjatywa koszalińskich rycerzy jest bezcenna!

– W tym roku nasza wizyta, ze względu na pandemię, wygląda inaczej – przyznaje Leszek Jęczkowski z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Nie możemy wejść na oddział, by spotkać się i pobawić z dziećmi. Ale jesteśmy, jak co roku – to już ósmy raz – jesteśmy i wspieramy Oddział, małych pacjentów i Księżną Annę, czyli panią oddziałową – uśmiecha się rycerz Leszek. – Wierzymy, że upominki wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych, a uśmiech to radość i zdrowie. Prezenty, wśród których są „czasoumilacze”, udało się przygotować dzięki życzliwym Elfom – sponsorom, na których możemy zawsze liczyć. Bardzo im dziękujemy!

A my z naszej strony bardzo dziękujemy całej ekipie z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej i darczyńcom! Prezenty – zabawki, książki, gry - po niezbędnej dezynfekcji zostaną przekazane małym Damom i Rycerzom.