Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

Przeczytali mnóstwo bajek

czwartek, 28 sierpnia 2003
Wiadomość dodana przez: Dział Jakości i Marketingu

Monika Wasilewska, uczennica koszalińskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego, namówiła swoje koleżanki, aby podczas wakacji chodzic do szpitala i czytać książki dzieciom. Na taki sam pomysł wpadł też radny miejski, kilka emerytowanych nauczycielek i studentki.

Koszaliński szpital od dawna poszukiwał osób chętnych do czytania dzieciom. Akcję "Cała Polska czyta dzieciom", której celem miała być popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, nagłośniła także nasza gazeta. Z powodzeniem. Latem do szpitala zgłosiło się jedenastu wolontariuszy z Koszalina i okolic, którzy za darmo, w wolnym czasie, mieli ochotę czytać książki najmłodszym podopiecznym lecznicy.

Odwiedzali dzieci niemal codziennie mówi Julita Wacław, Kierownik Działu Jakości i Marketingu szpitala. Nie tylko czytali im książki, ale również organizowali najmłodszym różne zabawy. Nie pozwolili im się nudzić.

Ochotnicy pomaganie innym mają poniekąd we krwi - większość udziela się w koszalińskim Centrum Wolontariatu. Uwielbiam dzieci i one mnie również. Po prostu lepią się do mnie. Dla mnie taka praca to przyjemność - Niektórzy uważają, że pomagając w szpitalu można pożytecznie spędzić wakacje. - Zamiast się wylegiwać na plaży, po prostu przychodziłam tutaj opowiada Aneta Pantanowska, uczennica koszalińskiego "ekonoma". Po kilku spotkaniach dzieci już nas rozpoznają i cieszą się na nasz widok.

Słuchaczka pomaturalnego studium Dorota Sobiech, dzień w dzień, przez całe wakacje odwiedzała dzieci w szpitalu. Obiecuje sobie, że czytania małym podopiecznym nie zarzuci. Będę przychodzić tu stale i namawiam do tego innych mówi.

Oprócz Moniki Wasilewskiej, Doroty Sobiech i Anety Pantanowskiej, bajki czytali dzieciom Dorota Prończuk, Ewelina Kwiatkowska, Hanna Wysocka, Karolina Malinowska, Maria Przybylska, Anna Józefiak, Kamilla Wierzbicka i jedyny mężczyzna w tym gronie, radny koszalińskiej Rady Miejskiej Włodzimierz Lickiewicz. Mam nadzieję, że za przykładem naszych wolontariuszy pójda inni i do czytania dzieciom uda się namówić kolejne osoby mówi Dyrektor Szpitala Marek Stachowicz.

Ochotnicy mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem: 34 88 380 (Dział Jakości i Marketingu). (ka)

Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2020 (c)