Profesor Zdzisław Maciejewski dedykował tytuł Honorowego Obywatela Koszalina Dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego oraz Zespołowi Szpitala

Aktualności 29 czerwca 2022

Prof. dr hab. nauk med. Zdzisław Maciejewski, który niedawno odebrał na sesji Rady Miejskiej w Koszalinie zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Koszalina, zadedykował to wyjątkowe wyróżnienie Andrzejowi Kondaszewskiemu, Dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie oraz Zespołowi Szpitala.

W załączeniu znajduje się zdjęcie aktu nadania tytułu wraz z autorską adnotacją Profesora Zdzisława Maciejewskiego, który osobiście odwiedził Pana Dyrektora, by przekazać na jego ręce ten dokument: „Nadany mi tytuł Honorowy Obywatel Koszalina jest także uhonorowaniem Twojej osoby i Zespołu” – napisał Pan Profesor kierując te słowa bezpośrednio do Pana Dyrektora.

  • To piękny gest ze strony Pana Profesora. Jestem wzruszony i wdzięczny za docenienie naszej wieloletniej współpracy, a także za docenienie zasług zespołu pracującego w naszym Szpitalu. To dla mnie ogromna satysfakcja – skomentował Dyrektor Andrzej Kondaszewski.

Przypomnijmy, Profesor Zdzisław Maciejewski, lekarz specjalizujący się w ginekologii i położnictwie, wieloletni Ordynator Oddziału Położniczo – Ginekologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, odebrał w czwartek (19.05.2022 r.), podczas sesji Rady Miejskiej w Koszalinie, tytuł Honorowego Obywatela Koszalina.

  • Ten tytuł jest dla mnie olbrzymim zaszczytem i szczególnym wyróżnieniem – mówił wówczas Profesor Zdzisław Maciejewski. – To wyróżnienie jest dla mnie ważne z jeszcze jednego powodu – to uznanie nie tylko dla mojej osoby, ale także dla całej rzeszy lekarzy, którzy z poświęceniem świadczą pomoc medyczną, walczą o ludzkie życie, a przede wszystkim o zdrowie mieszkańców.

Najbardziej twórczy zawodowo i naukowo okres życia Profesora Maciejewskiego (lata 1971 - 2021) wiąże się z Koszalinem, ze Szpitalem Wojewódzkim. 1 grudnia 1971 roku Profesor objął stanowisko ordynatora Oddziału Położniczo - Ginekologicznego, które zajmował do 2004 roku (do czasu formalnego przejścia na emeryturę). Pozostał jednak czynnym pracownikiem Szpitala: jako lekarz, Konsultant ds. lecznictwa, Pełnomocnik Dyrektora ds. położniczo-ginekologicznych aż do 1 grudnia 2021 roku - dnia jubileuszu 50 - lecia pracy zawodowej w Koszalinie (i 68 lat pracy zawodowej).

Profesor Zdzisław Maciejewski jest dziewiątym Honorowym Obywatelem Koszalina. Wśród postaci z tytułem Honorowego Obywatela Koszalina jest m. in. św. Jan Paweł II oraz ks. kardynał Ignacy Jeż.