Prawie 500 kartek z życzeniami wielkanocnymi od mieszkańców Gminy Będzino dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

Aktualności 06 kwietnia 2023

Po raz kolejny mieszkańcy podkoszalińskiej Gminy Będzino nie zawiedli! To już staje się tradycją, że z okazji zbliżających się Świąt, mieszkańcy Gminy Będzino, zarówno młodsi, jak i dorośli, włączają się w społeczną akcję i przygotowują kartki świąteczne z życzeniami dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Gest bardzo sympatyczny, za który jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Pięknie wykonane kartki za każdym razem trafiają do naszych pacjentów, którzy spędzają świąteczny okres w Szpitalu. Niejednokrotnie wywołują one uśmiechy na twarzach obdarowanych, a czasami nawet wywołują łzy wzruszenia.

Tym razem powstało ok. 500 kartek wielkanocnych, pięknych, kolorowych, wykonanych od serca. Kartki przywiozły panie: Wójt Gminy Będzino - Sylwia Halama i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie - Natalia Jastrzębska. W imieniu Personelu Szpitala i Oddziałów odebrały je panie oddziałowe: Małgorzata Konarska - Pielęgniarka Oddziałowa na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz Wioletta Góra - Pielęgniarka Oddziałowa na Oddziale Kardiologii.

Lista autorów i instytucji, które włączyły się w akcję, jest długa: 1) Sylwia Halama - Wójt Gminy Będzino 2) Dom Kultury w Będzinie 3) Dom Ludowy w Mścicach 4) Dom Ludowy w Tymieniu 5) Świetlica w Strzepowie 6) Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy 7) Natalia Jastrzębska - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie 8) Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie wraz z czytelnikami 9) Świetlica w Dobrem 10) Przedszkole w Będzinie 11) Przedszkole „Promyki Bałtyku” w Mścicach 12) Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Mścicach 13) Szkoła Podstawowa im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu 14) Szkoła Podstawowa w Dobrzycy 15) Szkoła Podstawowa w Będzinie z siedzibą w Łeknie 16) Spółdzielnia Mieszkaniowa Zalesie w Mścicach 17) Środowiskowy Dom Samopomocy w Będzinie 18) Mieszkanie Chronione w Będzinie.

Wszystkim pięknie dziękujemy za zaangażowanie i pracę! Kartki trafią do naszych pacjentów. Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, składamy wszystkim życzenia zdrowia, spokoju i rodzinnego ciepła!