Na dobry dzień Cukin – bajeczne malowidła zdobią ściany Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

Aktualności 07 listopada 2022

Znany koszaliński twórca street artowy Cukin przyjął kolejne wyzwanie i dokończył dzieło w koszalińskim Szpitalu. Przypomnijmy, tu na Oddziale Dziecięcym, kilka lat temu, stworzył pierwsze dzieło – bajeczne malowidło na ścianie. Teraz, zgodnie z obietnicą, wrócił i zrealizował kolejny projekt. Dzięki temu w wyremontowanym niedawno Pawilonie Dziecięcym jest jeszcze piękniej.

  • Realizacja projektu była możliwa dzięki publicznej zbiórce pieniędzy, którą prowadziło Stowarzyszenie Kiwanis International Klub Koszalin. Akcji towarzyszyły również inne przedsięwzięcia, m. in. licytacje oraz Maraton Zumby, poprowadzony przez Annę Wojnarowską i połączony ze zbiórką pieniędzy – mówi Anna Iwanisik, Pielęgniarka Oddziałowa na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, która była inicjatorką oryginalnego pomalowania ścian w salach i korytarzach Oddziału Dziecięcego. - W sumie udało się zebrać około 14 tysięcy złotych. Jednakże musieliśmy się wstrzymać z realizacją ze względu na modernizację budynku i oddziałów dziecięcych; plany pokrzyżowała też pandemia. W końcu udało się wszystko zgrać! Kilka dni temu pojawił się Cukin i w jeden weekend dokonał cudu – powstało bajecznie kolorowe arcydzieło, które cieszy oczy najmłodszych. Po remoncie zrobiło się u nas naprawdę pięknie, ale teraz jest jeszcze piękniej – cieszy się Anna Iwanisik.

Przypomnijmy, 25 października 2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie Pawilonu Dziecięcego, który przeszedł modernizację. Gruntowny remont przeszedł: Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej z Blokiem Operacyjnym, Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, Izba Przyjęć Dziecięca, a także Dział Żywienia. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Podniesienie standardów opieki pediatrycznej poprzez zakup sprzętu medycznego i modernizację oddziałów zlokalizowanych w Pawilonie Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Koszalinie” z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln złotych.