Mikołajki w Szpitalu – dzień pełen niespodzianek i pozytywnej energii

Aktualności 06 grudnia 2022

6 grudnia na oddziałach dziecięcych naszego Szpitala zawitał Mikołaj z prezentami. W rolę jego pomocnika wcieliła się Anna Iwanisik, Pielęgniarka Oddziałowa na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Prezenty dla młodszych i nieco starszych pacjentów przygotował Szpital, ale też odwiedzili nas goście, którzy na swoich saniach dostarczyli podarunki. Wśród nich był Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, który przekazał dla małych pacjentów od samorządu województwa m. in. gry planszowe, kolorowanki, materiały plastyczne oraz klocki. Wyposażenie to trafi do szpitalnych świetlic oraz kącików dla dzieci i z pewnością umili najmłodszym pobyt w szpitalu. Panie Marszałku - dziękujemy!

Nie zawiodły też panie ze Stowarzyszenia Era Kobiet Koszalin, które przygotowały własnoręcznie poduszki - przytulanki dla dzieci, a dla Oddziału - świąteczne stroiki.

Mikołaj pamiętał również o naszych pacjentach Oddziału Onkologii i Chemioterapii, których odwiedził w towarzystwie Amazonek z Darłowa, uczniów Zespołu Szkół Morskich w Darłowie oraz przedstawicieli samorządu gminy Darłowo z Wójtem Radosławem Głażewskim na czele. Goście przynieśli ze sobą przepiękne rękodzieło – skrzaty wykonane przez dzieci w świetlicach darłowskiej gminy w Dobiesławiu, Jeżyczkach i Gleźnowie. - Skrzaty powstały z serca, z ogromnym zaangażowaniem ze strony dzieci, które przygotowały je podczas zajęć – powiedziała Elżbieta Betlińska z Klubu Amazonki w Darłowie, która przekazała podarunki na ręce Koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii lek. med. Hanny Symonowicz; dla personelu Oddziału było specjalnie przygotowane na tę okoliczność ciasto. - To w podzięce za Wasze poświęcenie i zaangażowanie – dodała Pani Ela. Prezenty sprawiły ogromną radość pacjentom – to było widać i słychać. Mimo problemów ze zdrowiem i wielu trosk, na twarzach obdarowanych pojawiły się uśmiechy. To znak dobrej energii! Dziękujemy w imieniu naszych Pacjentów wszystkim, którzy o nich pamiętali! To jeszcze nie koniec – w okresie przedświątecznym z wizytą zapowiedzieli się kolejni „pomocnicy św. Mikołaja”. Czekamy!