Trwa Movember, czyli akcja z wąsem, w którą włączył się personel Oddziału Urologii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Cieszymy się, poniew..."> Media o akcji z wąsem w Szpitalu Wojewódzkim - Szpital Wojewódzki Koszalin

Media o akcji z wąsem w Szpitalu Wojewódzkim

Aktualności 22 listopada 2021
Trwa Movember, czyli akcja z wąsem, w którą włączył się personel Oddziału Urologii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Cieszymy się, ponieważ informacja o zaangażowaniu pracowników naszego Szpitala, a tym samym o propagowaniu badań profilaktycznych dla mężczyzn, trafiła do mediów, a tą drogą – do świadomości wielu mieszkańców. Mamy nadzieję i ogromnie na to liczymy, że dzięki temu większa grupa panów zdecyduje się na regularne badania, w trosce o swoje zdrowie i komfort życia.
 
Movember, czyli wąsopad, to coroczna akcja w listopadzie, która ma przede wszystkim za zadanie zwiększać świadomość i edukować w zakresie problemów zdrowotnych mężczyzn, zwłaszcza nowotworów jąder i prostaty.
 
- Trzeba to powtarzać, przez cały rok: nie bójmy się, badajmy się – podkreśla lek. med. Paweł Pawlicz, Koordynator Oddziału Urologii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. - Im wcześniej choroba zostaje wykryta, tym korzystniej dla pacjenta. Wykrycie nowotworu, gdy nie daje on jeszcze objawów, zdecydowanie zwiększa szanse jego całkowitego wyleczenia.
 
Przypominamy, że przy Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie działa Poradnia Urologiczna i Onkologii Urologicznej (przy ul. Chałubińskiego 7). Tu pod numerem 94 34 88 191 można zarejestrować się na badania, przez cały rok. Dodatkowe numery do rejestracji to 94 34 88 355, 94 34 88 420. Panowie mogą zgłosić się ze skierowaniem od lekarza rodzinnego albo z kartą DILO (Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego).
 
Szczegółowe informacje o tym, jak radzić sobie z chorobą nowotworową, na co zwracać uwagę, kiedy zgłosić się do lekarza urologa – to wszystko panowie znajdą na stronie internetowej Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty GLADIATOR im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego.
 
Zachęcamy też oczywiście do zapoznania się z materiałami prasowymi na temat naszej akcji oraz z nagraniami - z koszalińskiej telewizji TV MAX oraz z radia RMF MAXXX.

Załączniki: