Koszalińskie Orły dla Lekarzy z naszego Szpitala

Aktualności 27 maja 2021

Każdego roku Prezydent Koszalina wręcza zasłużonym mieszkańcom wyróżnienia (statuetki) – Koszalińskie Orły, które są wyrazem uznania za ich dokonania na rzecz miasta. Tym razem wśród nagrodzonych znaleźli się Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Koszaliński Orzeł 2020 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność trafił m. in. do doktora Macieja Bercherta - Koordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych w Szpitalu oraz do doktora Jacka Wróblewskiego – Koordynatora Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu.

„Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie jest miejscem, w którym wielu pacjentów zaczęło życie od nowa – czytamy w uzasadnieniu. - To tutaj rodziła się nadzieja dająca radość osobom, które stawały do walki z podstępnym wirusem i z nim wygrały. Na czele zespołu ludzi dających taką nadzieję stoi doktor Maciej Berchert.”

„Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z pododdziałem Chorób Wewnętrznych koszalińskiego Szpitala jest miejscem szczególnym w czasach pandemii – to fragment drugiego uzasadnienia. - Miejscem zarówno strachu, jak i nadziei. I dzięki zaangażowaniu pracujących tu ludzi, właśnie to drugie uczucie dominowało w szpitalnych salach. Dobrym duchem Oddziału jest jego szef doktor Jacek Wróblewski, do którego trafił Koszaliński Orzeł 2020, również w kategorii Społeczna Odpowiedzialność”.

Wyróżnionym gratulujemy! Cieszymy się, że Wasz trud i wysiłek został doceniony. Dyrekcja Szpitala życzy Wam wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.