Gryfy Zachodniopomorskie dla Dyrektora Szpitala i dla Koordynatora Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego

Aktualności 26 maja 2022

Gryfy Zachodniopomorskie dla Dyrektora Szpitala i dla Koordynatora Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego

26 maja, podczas XXXIV sesji Sejmiku Zachodniopomorskiego w Szczecinie, zostały uroczyście wręczone Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego. Oznaczenia przyznano łącznie 11 osobom - 5 złotych i 6 srebrnych Odznak Honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego.

Z dumą informujemy, że wśród wyróżnionych osób jest Andrzej Kondaszewski, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, który odebrał Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Jacek Wróblewski, Koordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Lekarze, pielęgniarki, dyrektorzy placówek medycznych i urzędnicy odpowiedzialni za ochronę zdrowia odebrali wyróżnienia za wyjątkową aktywność w czasie pandemii koronawirusa z rąk marszałka Olgierda Geblewicza.

– To ogromna przyjemność i honor, by móc Państwa działalność wyróżnić. W imieniu mieszkańców Pomorza Zachodniego chcemy podziękować lekarkom, lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarzom, ratownikom medycznym i personelowi pomocniczemu za to, że w tym niezwykle trudnym czasie potrafiliście z wielką odpowiedzialnością i poświęceniem ratować ludzkie życie. Wykonaliście kawał znakomitej pracy. Chylimy przed Wami nasze czoła – podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Podczas uroczystości podkreślano, że trwająca ponad dwa lata pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła organizację służby zdrowia. Placówki me-dyczne zmuszone były do zapewnienia warunków, które umożliwiały hospitalizację i leczenie coraz większej liczby pacjentów zakażonych COViD-19. W krótkim czasie w szpitalach potrzebne były nie tylko oddzielne sale dla chorych, dodatkowe łóżka, tomografy czy respiratory, ale także kadra medyczna, punkty szczepień oraz miejsca do diagnostyki. Wszystko to wiązało się z zapewnieniem ciągłości udzielania bieżących świadczeń medycznych dla mieszkańców regionu.

  • Bardzo dziękuję za uznanie i docenienie – powiedział Andrzej Kondaszewski, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. - Wyróżnienie to traktuję jako wyraz uznania za wysiłek i zaangażowanie dla wszystkich pracowników naszego Szpitala, którzy musieli zmierzyć się z pandemią, którzy poświęcili swój czas i niejednokrotnie także i swoje zdrowie, by walczyć o zdrowie i życie pacjentów w tych tak trudnych warunkach. Przy tej okazji - bardzo im za to dziękuję.

  • Bardzo mi miło, że zostałem doceniony – powiedział Jacek Wróblewski, Koordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. - To wyróżnienie to uznanie dla mojej pracy, ale też ogromne zobowiązanie do tego, by nie ustawać w wysiłkach, by nie przestać się tym wszystkim przejmować i by jeszcze bardziej się starać i wypełniać te luki czasowe, jakie pozostały do zapełnienia.