Epidemiologia, profilaktyka i leczenie chorób serca - wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Politechnice Koszalińskiej

Aktualności 05 czerwca 2023

Kardiolog ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, pracujący na tutejszym Oddziale Kardiologii lek. Konrad Rydwelski poprowadził wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Politechnice Koszalińskiej. Tematyka, w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłoszone przez organizatorów z UTW, dotyczyła „Epidemiologii, profilaktyki i leczenia chorób serca”.

Lek. Konrad Rydwelski mówił m. in. o układzie krążenia, nadciśnieniu tętniczym, chorobie niedokrwiennej serca, a także o niewydolności serca. Słuchacze UTW mieli wiele pytań do naszego kardiologa. Pan Doktor Konrad Rydwelski cierpliwie wyjaśniał seniorom wszelkie wątpliwości z zakresu medycyny, którym zajmuje się na co dzień w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Już teraz ze strony słuchaczy UTW padły prośby o kolejne podobne spotkania. Liczymy na dalszą współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, która z pewnością zaowocuje zwiększeniem świadomości wśród seniorów pod względem dbałości o własne zdrowie. Dziękujemy słuchaczom UTW za tak liczny udział w wykładzie! Dziękujemy również Panu Doktorowi za poświęcony czas!