Dzień Dziecka w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Podziękowania dla personelu oddziałów pediatrycznych

Aktualności 01 czerwca 2022

Dzień Dziecka – najradośniejsze święto w roku! Tego dnia pamiętamy oczywiście o naszych milusińskich, którzy - ze względu na problemy ze zdrowiem - muszą spędzać 1 czerwca w Szpitalu. Dołożyliśmy wszelkich starań, by najmłodsi pacjenci nie odczuli smutku tego dnia i by uśmiech zagościł na ich twarzach. Były więc prezenty oraz wizyta rycerzy z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Tym razem, po dwóch latach przerwy z powodu surowych obostrzeń epidemicznych, ku uciesze najmłodszych pacjentów, odbyło się pasowanie na rycerzy! Dziękujemy braci rycerskiej za pamięć i odwiedziny! Dziękujemy też w imieniu obdarowanych za prezenty, które udało się przygotować dzięki własnym środkom i wsparciu ludzi dobrego serca (Prekursor Artystyczny – dziękujemy!). Podziękowania kierujemy również na ręce grupy mieszkańców z osiedla Morskiego w Koszalinie, którzy przebrali się za postaci z bajek ze Spidermanem na czele i odwiedzili małych pacjentów.

Dzień Dziecka to oczywiście okazja do świętowania przez najmłodszych, ale również dla dorosłych. - To dobry moment, by podziękować personelowi oddziałów pediatrycznych w naszym Szpitalu za pracę i zaangażowanie – mówił podczas spotkania Andrzej Kondaszewski, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Pan Dyrektor, w imieniu całej Dyrekcji Szpitala, złożył podziękowania dla personelu oddziałów pediatrycznych, które funkcjonują w zmodernizowanym Pawilonie Dziecięcym, a więc Oddziału Dziecięcego, Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowo – Ortopedycznej oraz Oddziału Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej i Dziecięcej Izby Przyjęć. Funkcjonowanie tych oddziałów podczas pandemii było bardzo utrudnione właśnie ze względu na trwającą w tym czasie modernizację. Nie trzeba z pewnością nikomu tłumaczyć, jak wiele wysiłku i trudu kosztowało personel, by – mimo pracy w pomieszczeniach zastępczych – udawało się wszystko sprawnie zorganizować, by móc leczyć małych pacjentów.

  • To nie był łatwy czas, który kosztował Was wiele wysiłku. Bardzo Wam za to dziękuję i jednocześnie życzę determinacji i sukcesów w dalszej pracy w naszej placówce – mówił Dyrektor Andrzej Kondaszewski. - Podziękowania za wytężoną pracę i zaangażowanie kieruję zarówno do kadry kierowniczej oddziałów, jak również do pozostałych pracowników, lekarzy i pielęgniarek.

Podziękowania - w imieniu załogi oddziałów - przyjęli Koordynator Oddziału Dziecięcego lek. med. Agata Kamińska-Pabich oraz Pielęgniarka Oddziałowa mgr Anna Iwanisik, Koordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowo – Ortopedycznej lek. med. Andrzej Jasiński oraz Pielęgniarka Oddziałowa mgr Krystyna Morawska, a także Koordynator Oddziału Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej lek. med. Andrzej Melka oraz Pielęgniarka Oddziałowa mgr Patrycja Andrzejewska, jak również Pielęgniarka Koordynująca w Dziecięcej Izbie Przyjęć mgr Barbara Ponurko.

Przypomnijmy, projekt modernizacji Pawilonu Dziecięcego został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (jako „Podniesienie standardów opieki pediatrycznej poprzez zakup sprzętu medycznego i modernizację oddziałów zlokalizowanych w Pawilonie Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Koszalinie”) i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa, Urzędu Marszałkowskiego i środków własnych Szpitala. Szpital wsparli też sponsorzy. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 20 milionów złotych.

Całość budynku, który przeszedł modernizację to ok. 3.600 m kw. Przebudowano m. in. blok operacyjny, w oddziałach wykonano izolatki spełniające wymagania obowiązujących przepisów. Wykonano nowy szyb windowy i zainstalowano nową windę, wymieniono m. in. posadzki, okładziny ścienne, instalacje elektryczne, teletechniczne, stolarkę drzwiową, zainstalowano myjnie – dezynfektory. Oddziały zyskały także sprzęt, m. in. dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pawilon Dziecięcy po modernizacji został uroczyście oddany do użytku w październiku minionego roku. Od tego czasu do końca kwietnia tego roku zrealizowano tu prawie 1.700 hospitalizacji dzieci i młodzieży.

  • W czasie pandemii Szpital realizował jednocześnie dwa duże projekty, łącznie za 41,5 miliona złotych – mówił też Dyrektor Andrzej Kondaszewski. - Jednocześnie – co chcę podkreślić – Szpital nie ograniczył dostępu do świadczeń i przyjmował pacjentów z całego regionu. To wszystko udało się nam realizować dzięki ogromnemu wysiłkowi całego personelu Szpitala, za co jeszcze raz dziękuję.