Choć październik, który jest miesiącem profilaktyki raka piersi, już za nami, to niezmiennie zachęcamy i zapraszamy panie na darmowe badan..."> Bezpłatne badania mammograficzne dla pań z całego regionu - Szpital Wojewódzki Koszalin

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań z całego regionu

Aktualności 02 listopada 2021
 
Choć październik, który jest miesiącem profilaktyki raka piersi, już za nami, to niezmiennie zachęcamy i zapraszamy panie na darmowe badania mammograficzne. Z badania można skorzystać przez cały rok.
 
Razem z nami zaproszenie do pań z regionu kieruje również koszalińska telewizja TV MAX. Do Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej 2 w Koszalinie mogą zgłaszać się panie w każdym wieku. Dodatkowo panie w wieku 50 – 69 lat nie potrzebują skierowania na badanie mammograficzne, wystarczy, że zadzwonią i umówią się na konkretny dzień i godzinę.
 
Badanie jest wykonywane przy pomocy nowoczesnego mammografu cyfrowego, który Szpital zakupił w ubiegłym roku; co ważne – badanie nie jest bolesne i trwa parę minut, o czym w informacji telewizyjnej przygotowanej przez TV MAX, mówi lekarz onkolog Hanna Symonowicz,Koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie i Kierownik Przychodni Onkologicznej w SWK.Zachęcamy do obejrzenia krótkiego newsa!
 
Podajemy telefony do Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej 2 w sprawie rejestracji: 94 346 00 18; 346 00 33.
 
A gdy już będziecie Panie miały wyznaczony termin, to zabierzcie ze sobą dowód osobisty, zdjęcia z poprzedniego badania mammograficznego oraz maseczkę (przyjęcia w Przychodni, ze względu na pandemię, odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego). Jeżeli jesteście spoza grupy wiekowej 50 – 69 lat, to zabierzcie również ze sobą skierowanie na badanie. Chyba, że macie 50 – 69 lat – wówczas można korzystać z badań bez skierowania, i to przez cały rok.
 
Pamiętajcie: wczesne wykrycie nowotworu, to większe szanse na przeżycie!

Załączniki: