Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

Oddział Dzienny Chemioterapii

Zdjęcia oddziału:

Koordynator Oddziału:

lek. med. Mariusz Kwiatkowski

Pielęgniarka Koordynująca:

mgr Ewa Tubielewicz

Telefony:

  • Centrala: 94 34 88 400

Ilość łóżek:

0

Średni pobyt chorego w oddziale:

0 dni

Dane statystyczne:

Rok Liczba łóżek Liczba leczonych Średni czas pobytu
2016 15 0
2017 15 3880 0
2018 0 5185 0

Dodatkowe informacje:

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU:

Oddział Dzienny Chemioterapii służy pacjentom z rozpoznaną chorobą nowotworową i przeznaczony jest do leczenia systemowego w trybie ambulatoryjnym, czyli dziennym i niewymagającym noclegu związanego z leczeniem.

Chorzy, którzy trafiają do Oddziału z komisji interdyscyplinarnej, poradni onkologicznej czy też innego oddziału, mają ustalony indywidualny schemat leczenia. W jego skład wchodzi klasyczna chemioterapia dożylna lub doustna, hormonoterapia, immunoterapia, leczenie celowane tzn. ukierunkowane wcześniejszymi badaniami genetycznymi oraz leczenie w programach lekowych finansowanych przez NFZ.

Ściśle współpracujemy z Międzynarodowym Centrum Onkologii AFFIDEA (radioterapia), co umożliwia leczenie skojarzone z zastosowaniem radiochemioterapii.

Przez cały cykl leczenia, chorzy są ściśle monitorowani panelem badań dodatkowych. Przed każdym podaniem dawki leczenia systemowego wykonywane jest pełne badanie lekarskie, pielęgniarskie oraz laboratoryjne. Ocenę wyników leczenia umożliwia dostęp do badań radiologicznych, tym konwencjonalnej radiologii, ultrasonografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz do badań scyntygraficznych. Współpracujemy z ośrodkami wykonującymi badanie PETscan.

W oddziale posiadamy 15 nowoczesnych łóżek przeznaczonych do hospitalizacji jednodniowej, punkt pobierania krwi, gabinet EKG, gabinet zabiegowy, gabinet konsultacji lekarskich oraz część socjalną dla pacjentów.

Dysponujemy doświadczoną kadrą lekarzy specjalistów onkologii klinicznej i pielęgniarek onkologicznych.

PERSONEL:

lekarze specjaliści:

  • Mariusz Kwiatkowski – onkolog kliniczny
  • Michał Porzych - onkolog
  • Bartosz Dąbek - onkolog kliniczny lekarz w trakcie specjalizacji

  • Przemysław Bętkowski

pozostały:

  • pielęgniarki - 5
  • opiekun medyczny – 1
  • sekretarki medyczne - 2

Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2019 (c)